Dubajská letecká spoločnosť Emirates bude obnovovať lety po koronavíruse celé roky

Spoločnosti Emirates môže trvať až štyri roky, kým obnoví lety na všetkých svojich linkách, ktoré musela zastaviť pre pandémiu nového koronavírusu. Vyhlásil to v pondelok odchádzajúci prezident Tim Clark.

Letecká spoločnosť so sídlom v Dubaji lietala pred pandémiou do 157 destinácií v 83 krajinách. V marci však musela pre obmedzenia v doprave uzemniť lietadlá a odvtedy prevádzkuje len niekoľko limitovaných služieb. Clark v rozhovore s leteckým konzultantom Johnom Stricklandom, ktorý bol zverejnený na webe, predpovedal návrat k „určitej miere normálnosti“ pravdepodobne v sezóne 2022/2023 alebo 2023/2024.

Emirates varovali, že súčasné obdobie bude v 35-ročnej histórii spoločnosti najťažšie. V nedeľu (31. 5.) aerolínie oznámili, že v dôsledku pandémie prepustil niektorých zamestnancov. Clark, ktorý sa má stať poradcom leteckej spoločnosti, tento mesiac po odstúpení z funkcie prezidenta, vyhlásil, že letecký priemysel by sa mohol začať zotavovať do leta budúceho roka, ak bude začiatkom roku 2021 k dispozícii široko dostupná vakcína.

Očakáva tiež, že dopyt po letoch sa pravdepodobne bude zvyšovať v roku 2023 a 2024, pokiaľ globálnu ekonomiku nezasiahnu ďalšie veľké traumy. Emirates budú zatiaľ požadovať od cestujúcich, aby na palube nosili rukavice a masky, dodal.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článok