Čínska automobilka Chery rokuje s ruskými výrobcami o produkcii áut v ruských závodoch. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na ruské médiá.

„Prvoradá v rámci našich plánov je lokalizácia produkcie na území Ruska,“ povedal riaditeľ ruskej pobočky Chery Vladimir Šmakov, ktorého citovala ruská agentúra TASS. Zároveň dodal, že predaj Chery v Rusku by sa tento rok mohol zvýšiť na 80.000 až 100.000 áut.

Ak sa plány podarí zrealizovať, spoločnosť by zvýšila predaj svojich áut na ruskom trhu minimálne na takmer dvojnásobok. Podľa Združenia európskych podnikov (AEB) predala čínska automobilka v Rusku vlani 40.874 áut.

Chery je deviatou najväčšou automobilkou v Číne. V minulom roku predala spoločnosť celosvetovo 959.000 vozidiel.

Po tom, čo z Ruského trhu vystúpila väčšina západných automobiliek, tento ťah z finančného hľadiska dáva zmysel. Prichádza však v období, kedy je ruská manufaktúra značne oslabená. Na ruskom automobilovom trhu sa dnes navyše nachádzajú predovšetkým bizarné autá s pochybnou homologizáciou, ktoré by nikde inde na svete neprešli.

Čítal si už? 
Ďalší úlet z Ruska. Lada chystá svoj „prelomový“ elektromobil, vychádza z 20-ročnej Dacie

Stačí sa pozrieť na „novú“ elektrickú Ladu. Tá vychádza z takmer 20-ročnej Dacie a na tamojší trh by sa mala dostať v roku 2024.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP