Ďalší čierny deň pre sociálne siete: Instagram, Facebook aj WhatsApp mal výpadok po celom svete

Nie je to tak dávno, čo všetky majoritné sociálne siete Facebooku zaznamenali gigantický výpadok. Stalo sa tak presne 13. marca, kedy výpadok trval 14 hodín a padlo zopár negatívnych rekordov, pričom 100 % oprava prišla až po 24 hodinách. Nuž situácia sa takmer na mesiac presne opakuje.

Aktualizácia 14:39

K Instagramu, WhatsAppu a Facebooku sa už pridala pekných pár desiatok minút aj Messenger, čiže aktuálne je svet absolútne odstrihnutý od najväčších sociálnych sietí.

Pôvodná správa

Aj tentoraz ľudia z celého sveta hlásia problémy s prihlásením, a to na všetkých platformách, teda aj na Instagrame či WhatsAppe. Dokonca aj stránka downdetector.com je preplnená hláseniami používateľov o zlyhaniach, od Severnej Ameriky, cez Európu, až po ďalekú Áziu. Prekvapivo najviac hlásení je ale na území Strednej Európy, kde je zdá sa epicentrum útoku. Problémy nastali tesne pred 13:00 a ešte stále sa ich nepodarilo odstrániť. Nikto presne nevie, čo sa deje. Situáciu budeme samozrejme pozorne monitorovať a akonáhle sa niečo nové dozvieme, okamžite ťa budeme informovať.

Pošli nám TIP na článok