Cena etherea sa dostala na nové rekordné maximum. Dôvodom je, že posilňovanie trhu kryptoaktív sa čoraz viac rozširuje aj mimo bitcoin. Druhá najväčšia kryptomena si v piatok (2. 4.) pripísala 6,2 %, a potom v sobotu sa jej cena dostala až na 2144 USD (1825,30 eura).

Od začiatku roka sa cena etherea takmer strojnásobila, keď hranicu 2000 USD prvýkrát na krátko prekonala vo februári. Bitcoin sa v sobotu popoludní obchodoval s plusom 0,5 % na úrovni okolo 50 440 USD, od začiatku roka sa jeho cena viac než zdvojnásobila. Cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny zaznamenala zatiaľ posledný rekord uprostred marca, keď sa dostala až na 61 742 USD.

Náladu na trhu krpytomien podporilo tohtotýždňové oznámenie prevádzkovateľa platobných kariet Visa, že umožní používanie stablecoinu USD Coin na transakcie v rámci svojej platobnej siete. Stablecoiny sú kryptomeny naviazané na nejakú klasickú menu alebo kôš aktív, pričom USD Coin je kryptomena naviazaná na americký dolár.

Ethereum tiež podporilo vyhlásenie investora Marka Cubana, že má vo svojom portfóliu aj kryptomeny a medzi nimi aj ethereum, ktoré je podľa neho najbližšie ku skutočnej mene. Celková trhová hodnota etherea predstavuje podľa stránky CoinMarketCap.com okolo 240 miliárd USD a bitcoinu približne 1,1 bilióna USD.

Ďalšie články:

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom