CCleaner bol kedysi jedným z najobľúbenejších nástrojov na upratovanie počítača. Postupom času sa však Windows vylepšoval a podobné nástroje mu skôr kládli polená pod nohy.

Preto spoločnosti ako Piriform Software musia nachádzať spôsoby, ako sa novej generácii používateľov zavďačiť. V mnohých prípadoch totiž ide o akýchsi sprostredkovateľov služieb, ktoré ale vo finále, síce náročnejšou cestou, zvládne aj Windows sám.

Ako ale upozorňuje portál Živě.cz opierajúci sa o oficiálnu stránku softvéru, CCleaner prišiel vo verzii 5.81 a tá okrem početných zmien na pozadí prichádza s nečakanou novinkou. Program po najnovšej aktualizácii dokáže vyhľadávať a inštalovať ovládače.

NEPREHLIADNI
Windows 11 prešiel testami a výsledky sú famózne. Od desiatky výrazne zrýchli

Ako sa ale píše na adrese vyzdvihujúcej novú funkcionalitu, nepôjde o vymoženosť zadarmo. Zhruba 5 miliónov driverov z oblasti periférií, konektivity, vizuálu alebo hudby bude totiž možné aktualizovať striktne len v rámci platených balíčkov. Verzia zdarma teda dokáže upozorniť používateľa na neaktuálnosť ovládačov.

CCleaner

Vyhľadávanie a samotná inštalácia je tak zahrnutá v balíčku Pro za 19,95 € na rok, respektíve Pro Plus za 29,95 € ročne. Licenciu druhého spomínaného ale môžeš využiť až na tri rozdielne počítače.

Nedokážeme si predstaviť, že vyhľadávanie a inštalácia ovládačov je tým predajným trhákom, ktorý na stranu CCleaneru zláka jeho dlhoročných odporcov. Každopádne ak si novú funkciu chceš vyskúšať, Pro verzia je zadarmo na vyskúšanie po dobu prvých dvoch týždňov.

Zdroje: Živě.cz, CCleaner

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom