V správe boli použité materiály TASR.

Bitcoin uprostred týždňa pokračuje v zotavovaní. Jeho cena sa dostala na 6-týždňové maximum a pohybuje okolo 29 000 USD (26 525 eur). Veľkí finanční hráči totiž zintenzívnili svoje iniciatívy v oblasti kryptomien. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

Darí sa viacerým

Bitcoin sa v stredu okolo 14.40 h SELČ podľa CoinMarketCap obchodoval s plusom 7,84 % (v priebehu 24 hodín) po 28 974,34 USD. To znamená, že zotavenie bitcoinu od začiatku roka už stúplo na 74 %.

Druhá najväčšia kryptomena, ether, sa posilnila o 5,26 % na 1 822,56 USD. Polepšili si aj ďalšie digitálne meny ako cardano či solana.

Náladu v odvetví zlepšilo spustenie kryptoburzy EDX Markets, ktorú podporujú veľké finančné domy vrátane Citadel Securities, Fidelity Digital Assets a Charles Schwab Corp. Okrem toho spoločnosti BlackRock Inc. a WisdomTree Inc. požiadali v rýchlom slede za sebou o povolenia na spustenie spotových ETF fondov na bitcoin v USA.

Niektorí analytici a nadšenci si myslia, že môže bitcoin dosiahnuť vysnívanú hodnotu 100 000 USD už v roku 2024. Existuje niekoľko faktorov, ktoré by mohli k rastu ceny bitcoinu prispieť.

Medzi tieto faktory patrí napríklad jeho inštitucionálne prijatie, priaznivé regulačné prostredie alebo zvýšená informovanosť o kryptomenách, komentoval analytik spoločnosti Freedom Finance Europe Maxim Manturov.

Situácia je premenlivá

Tieto kroky zmiernili obavy týkajúce sa kryptomien, ktoré vyvolali zásahy americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). SEC podala žaloby na prevádzkovateľom kryptobúrz Binance Holdings a Coinbase Global.

Dôvodom nárastu kryptomien je podľa spoluzakladateľa sociálnej obchodnej platformy Alpha Impact Haydena Hughesa „inštitucionálny dopyt“.

V apríli tohto roku sa bitcoinu podarilo prekonať hranicu 30 000 USD, bohužiaľ sa nad ňou však neudržal a momentálne zápasí v snahe opäť sa vyšplhať nahor.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú