Európska únia začala dve protimonopolné prešetrovania Apple pre obavy o narušovanie hospodárskej súťaže v súvislosti s aplikáciami Apple Store a Apple Pay.

Európska komisia (EK) uviedla, že začala formálne prešetrovanie fungovania Apple Pay pre obvinenia, že firma v niektorých prípadoch nedovoľuje prístup k tomuto platobnému systému. Druhé prešetrovanie zo strany EK sa týka mobilnej aplikácie App Store pre obavy, že firma Apple bráni tomu, aby developeri dovoľovali používateľom iPhonov a iPadov získavať informácie o spôsoboch nákupov mimo tejto aplikácie.

Podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová uviedla, že sa zdá, že firma Apple získala rolu „strážnika“, pokiaľ ide o distribúciu aplikácií a obsahu pre populárne zariadenia tejto firmy.

Zároveň sa zdá, že Apple stanovuje podmienky, ako by sa mal používať platobný systém Apple Pay v aplikáciach a na internetových stránkach predajcov. „Je dôležité, aby opatrenia Applu nebránili zákazníkom profitovať z nových platobných technológií,“ uviedla Vestagerová a poznamenala, že koronakríza zrýchlila rast objemu mobilných platieb.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom