
V posledných týždňoch sa nehovorilo o ničom inom, než o aplikácii FaceApp. Z jej mnohých funkcií bola najviac obľúbená tá, ktorá z fotky používateľa vytvorila staršiu verziu. Používateľ tak mohol s nadhľadom vidieť, ako by mohol vyzerať o približne 50 rokov.
Na pohľad neznáma aplikácia sa stala z dňa na deň virálnou a okrem bežných ľudí ju využívali aj mnohé celebrity z celého sveta. Jej rast však narušili obavy z narúšania súkromia a zneužívania fotografií, čo však jej tvorcovia zásadne popreli. Napriek tomu si aplikáciu stiahli milióny používateľov z celého sveta, čo názorne ukazuje graf spoločnosti Statista.
Najväčší rast dosiahla aplikácia v júli, kedy sa s 30 miliónmi stiahnutí dostala do čela rebríčkov s aplikáciami pre Android aj iOS. Graf je však zaujímavý aj z iného dôvodu. Ako môžeš vidieť, aplikácia bola veľmi populárna aj v máji 2017, kedy si ju stiahlo niečo približne 16,6 milióna používateľov.
Ak by teda aplikácia zneužívala údaje používateľov, zrejme by sa už v obchode nenachádzala. Po škandále s Cambridge Analytica je však pochopiteľné, že používatelia sú na svoje súkromie náchylnejší a vidia problém aj na miestach, kde sa nemusí vyskytovať.
Zdroj: Statista
Teraz čítajú

Uhlíková stopa ťažby bitcoinu v Číne niekoľkonásobne prevyšuje celé Slovensko. Nová štúdia ukazuje hrozivé údaje

Polícia našla trosky zrútenej rakety SpaceX, spoločnosť chce ich pôvod preveriť

Elektrické BMW na dvoch kolesách - takto môže vyzerať terénne enduro budúcnosti

Veľmi nepríjemný pohľad: Takto vyzerá aktuálne vesmírny odpad okolo Zeme na extrémne presnej animácii

ZAUJÍMAVÉ Výška až 150 metrov a hmoťnosť 18 000 ton. Raketa Sea Dragon mala byť vrcholom ľudského inžinierstva a väčšiu ešte dodnes nikto nepostavil
Články, ktoré hýbu svetom

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Zarábajú násobky toho, čo bežný Slovák. Toto sú virtuálni influenceri generovaní cez PC, máme takého aj na Slovensku

Poznáme dátum vydania ďalšieho Star Trek filmu, no iné veľkofilmy opäť odložili

Dvaja kamaráti z Brna predstavili čip, ktorý ti zjednoduší život. Stačí si ho nalepiť na mobil

Špinavý label z československých ulíc búra stereotypy. Slováci investovali tisíce, aby vytvorili „porno“ rodinu
