Bombardéry B-2 Spirit patria k technologicky najvyspelejším  lietadlám súčasnosti. Ich technológie a vzhľad z nich robia vo vzduchu takmer neviditeľné stroje, no očiam fanúšikov lietadiel uniknúť nedokážu.

Portál DailyMail nedávno informoval o skúšobných misiách lietadiel B-2 Spirit, ktoré prebiehajú v okolí Britských ostrovov. Táto informácia sa dostala aj k fanúšikom moderných vojenských lietadiel, ktorí okamžite tasili svoje fotoaparáty a kamery, aby túto lietajúcu nádheru mohli zaznamenať.

B-2 Spirit lands at Lajes Field, Portugal, for hot-pit refueling

A #B2 Spirit stealth bomber aircraft, currently deployed to the U.S. European Command (EUCOM) area of responsibility, recently landed at Lajes Field, Azores, Portugal. The 65th Air Base Group, in cooperation with our long standing NATO ally, provided hot-pit refueling to the B-2 aircraft and showcased the interoperability and readiness capability between the two allied nations.#PresenceMatters #PartnerStrongUnited States Air Force U.S. Department of Defense (DoD) Whiteman Air Force Base Air Force Global Strike Command United States Strategic Command

Gepostet von U.S. Air Forces in Europe and Air Forces Africa am Donnerstag, 12. September 2019

Podľa portálu edp24 lietadlo B-2 Spirit lietalo po oblohe nad oblasťou Norfolk v Anglicku spolu s ďalšími dvomi stíhačkami F-35. Lietadlo vzlietalo aj pristávalo na vojenskom letisku RAF Fairford, kde na neho čakalo množstvo ľudí so zapnutými fotoaparátmi.

Tým sa podarilo zhotoviť fascinujúce zábery lietadla, ktoré stojí 2.1 miliardy dolárov a jeho prevádzka na hodinu vyjde na 135 tisíc dolárov. B-2 Spirit bol nasadený v bojoch o Kosovo či proti teroristom v Afganistane a Sýrii.

Zdroj: DailyMail, edp24

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom