Zlúčený podnik s odhadovanou produkciou 8,7 milióna áut ročne sa stane štvrtou najväčšou automobilovou skupinou na svete po Volkswagene, aliancii Renault-Nissan a Toyote.

Akcionári spoločností Fiat Chrysler a PSA Peugeot v pondelok schválili fúziu. Výsledkom transakcie bude štvrtá najväčšia automobilová skupina na svete s odhadovanou produkciou 8,7 milióna áut ročne. Zlúčený podnik bude vystupovať pod názvom Stellantis. Väčšiu produkciu budú mať skupina Volkswagen, aliancia Renault-Nissan a Toyota.

Cieľom spojenia taliansko-americkej automobilky s jej francúzskym konkurentom, ktoré dohodli v roku 2019, je vytvorenie spoločnosti s takým rozsahom produkcie, ktorá dokáže čeliť výzvam prísnejších predpisov o emisiách a prechodu k novým technológiám pohonu.

Francúzska skupina PSA pôsobí aj na Slovensku. Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream, tzv. platformy 1. Výstavba závodu sa začala v roku 2003, sériová výroba sa rozbehla v roku 2006. Celková investícia koncernu na Slovensku je viac ako 1,2 mld. eur. V trnavskej automobilke aktuálne pracuje približne 4 500 zamestnancov.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom