Trh kryptomien zažíval od konca septembra obdobie rastu, kedy sa zdvíhala cena takmer všetkých známych kryptomien na čele s bitcoinom. Ten zároveň počas minulého týždňa prekonal svoju predošlú maximálnu hodnotu a atakoval hranicu 67 000 USD.

Včerajšok aj dnešok sa však niesli v duchu očakávanej korekcie po raste, ktorá bitcoin v dnešných ranných hodinách dostala pod hranicu 60 000 USD.

Spolu s ním kleslo pod 4000 USD aj druhé najväčšie ethereum, zatiaľ čo „magický“ memecoin Shiba Inu, ktorý sa za rok zhodnotil o viac ako 65 miliónov %, dnes zaznamenal rast o viac než 20 %.  Prepad však zaznamenali všetky ostatné veľké kryptomeny z „prvej desiatky“ vrátane dogecoinu, ktorý sa prepadol o takmer 15 %.


Zaujímavé informácie ukazujú aj údaje o likvidáciách pozícií na jednotlivých burzách, ktoré počas „hodinu prepadu“ dosiahli zhruba pol miliardy dolárov, upozornil CoinTelegraph. Analytikov však tento prepad príliš neprekvapil, pričom podľa niektorých dát by aj hlbší pokles na úroveň 50 000 USD stále zachoval súčasný rastový trend kryptomeny.

Zdroj: Coinmarketcap, CoinTelegraph, bybt.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú