Batérie na iPhonoch sú, spolu s displejmi, určite najčastejšie menenými súčiastkami. Niet sa čomu diviť. Displeje praskajú, rozbíjajú sa a batérie sa jednoducho opotrebovávajú. Nezáleží pritom, ako dobre sa o svoj iPhone jeho majiteľ staral – batéria je súčiastka, ktorá vždy časom vypovie službu. Všimnete si to vďaka rýchlejšiemu vybíjaniu i horšej celkovej výdrži.

Výmena batérie na iPhone Xs alebo novšom? Na túto vec si dávajte pozor

Pokiaľ sa chystáte na výmenu batérie na iPhone Xs alebo jednom z novších modelov, určite by ste nemali zabudnúť na tzv. BMS – battery management system. Táto súčiastka sa stará o správne naprogramovanie batérie a jej spárovanie so základovou doskou. Pokiaľ pri výmene neodpojíte tento čip od starej batérie a nenainštalujete ju na novú, existuje takmer 100 % šanca, že sa na vašom zariadení objaví servisná hláška. Okrem toho však aj prídete o funkciu „Zdravie batérie“, ktoré umožňuje priebežne kontrolovať stav vašej batérie a jej maximálnu kapacitu. Poradíme, ako sa tomuto problému vyhnúť a BMS nainštalovať na novú batériu.

Unsplash.com

Postup pri výmene batérie na iPhone
  1. V prvom rade musíte zariadenie rozobrať. To znamená že odpojíte displej a následne vyberiete batériu.
  2. Keď je batéria odpojená, je nutné od nej odpojiť BMS. Najskôr však musíte odstrániť izolačnú pásku a tiež ochranný kryt.
  3. Následne môžete pomocou kliešťov oddeliť BMS. Dávajte si pozor pri manipulácii s batériou – ľahko by ste mohli poškodiť flex kábel.
  4. Keď je BMS odpojené, môžete ho pripevniť k novej batérii. Na to budete potrebovať špeciálnu zváračskú pištol. Pri spájaní si dávajte pozor, aby ste BMS pripevnili správnym spôsobom a nezamenili anódu s katódou.
  5. BMS následne zabezpečte pomocou izolačnej pásky, respektíve ochranného krytu.
  6. Batériu je potrebné aktivovať pomocou príslušného zariadenia. Potom môžete otestovať jej funkčnosť, pričom hláška by sa už nemala objaviť. Ak je tomu naozaj tak, zložte zariadenia zase do pôvodného stavu.
FixPremium batérie pre Apple iPhone

Ak hľadáte novú batériu pre Apple iPhone, FixServis.sk Vám ponúka nové Apple iPhone batérie pod vlastným označením FixPremium. Tieto batérie majú rovnakú kvalitu a kapacitu ako originál Apple batérie, avšak ich veľké plus je nižšia, výhodnejšia cena.

FixServis.sk

Výmena batérie aj so zárukou? Je to možné

Výmena batérie patrí medzi servisné úkony, ktoré by nemal vykonávať úplný začiatočník. Ak ste výmenu batérie ešte nikdy nevykonávali, zvážte jej prenechanie do rúk odborníkov, napríklad vo FixServis-e. Postarajú sa o rýchlu a spoľahlivú výmenu batérie, vďaka ktorej bude váš iPhone opäť plne funkčný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú