Spoločnosť Spotify je vo svete technológií známa predovšetkým streamovaním hudby, ktoré zvláda snáď najlepšie na celom trhu. The Verge však upozorňuje, že softvérová spoločnosť predstavila svoje prvé hardvérové zariadenie.

Car Thing je náhrada infotainmentu ponúkajúca prehrávanie hudby striktne len cez Spotify. Vedľa dvoch fyzických vstupov je Car Thing možné ovládať aj hlasovo, pričom sa k ostatným zariadeniam pripája skrz Bluetooth, AUX alebo USB kábel. Ide tak o akúsi osekanú alternatívu k Apple CarPlay či Android Auto.

Využitie drobného displeja sa nájde teda v starších automobiloch. V balení používatelia nájdu tri držiaky, a teda stojan do ventilátorov, držiaky na prístrojovú dosku alebo do škáry pre CD nosiče.

https://carthing.spotify.com/apply

Zariadenie aspoň aktuálne nedovoľuje sťahovanie hudby, takže je potrebné neustále pripojenie k internetu. Rovnako potrebuješ pripojiť zariadenie k rádiu, aby dokázalo využiť reprosústavu vozidla, keďže Car Thing vlastnými reproduktormi nedisponuje.

Tu sa teda môže zdať, že drobný displej uložený v mriežke ventilácie je prebytočným zariadením, keďže prehrávanie hudby skrz Bluetooth alebo AUX zvládne každý mobil. Aplikácia Spotify navyše vo vozidlách ponúka aj vlastné, jednoduchšie rozloženie ponuky. Spoločnosť sa ale obracia na dedikované hlasové ovládanie.

Spotify

To údajne reaguje veľmi presvedčivo, keďže mikrofóny sú dokonca až štyri a dokážu prijímať príkazy aj pri okolitom hluku. Ako dodáva TechCrunch, zariadenie bude dokonca načúvať komunikáciu posádky a na základe toho vytvárať personalizované playlisty, čiže tu máme ďalšie zariadenie, ktoré síce v obmedzenej miere, no stále odpočúva svojich používateľov.

Car Thing je aktuálne zadarmo

Zaujímavosťou je, že debutový krok spoločnosti na poli hardvéru je aktuálne dostupný pre Američanov zadarmo. Potenciálni používatelia sa však musia zaregistrovať na tejto adrese, kde uhradia maximálne poštovné. Dôvodom je experimentálna povaha produktu.

NEPREHLIADNI
Facebook čelí gigantickej žalobe z Česka. Na súd sa obrátil majiteľ známych kasín kvôli reklame, žiada vysoké odškodné

Keďže ide vcelku rozporuplné zariadenie, Spotify sa s plnohodnotným uvedením zariadenia na trh neponáhľa. Je teda dosť možné, že myšlienku nakoniec úplne stiahne a nikdy nevydá pre širokú verejnosť. Pokiaľ sa tak ale stane, cena Car Thing by mala byť po prepočte zhruba 70 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom