Asi sa zhodneme na tom, že dvomi najdôležitejšími faktormi pri kúpe nových gadgetov je ich kvalita a cena. Preto sa teda často obraciame na produkty vyrábané spoločnosťou Xiaomi, ktorá ponúka veľa muziky za málo peňazí. My sme sa teda rozhodli vybrať päť najlepších gadgetov od tohto čínskeho výrobcu, ktoré stoja menej ako 10 €.

Xiaomi Mi Wi-Fi Amplifier 2

Cena: 7 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Mi Wi-Fi Amplifier 2 za 7 €

Hneď na začiatok si predstavíme jedno malé, ale zato skutočne šikovné zariadenie. To dokáže po jednoduchom pripojení do klasického USB portu rozšíriť dosah tvojej Wi-Fi siete aj na miesta, kde si o stabilnom internetovom pripojení donedávna len sníval. Minimalistický dizajn a už zmienené malé rozmery sa tiež starajú o to, že ťa tento výnimočný produkt nebude v ničom obmedzovať. Po pripojení k notebooku alebo inému zariadeniu si tak jeho prítomnosť ani len nevšimneš. Naopak si však všimneš výrazné vylepšenia vlastností tvojej Wi-Fi siete. Xiaomi Mi Wi-Fi Amplifier 2 zvládne podľa údajov výrobcu rozšíriť dosah internetového signálu až o 300 metrov, pričom naň môže byť v jeden moment pripojených až 16 zariadení. Toto všetko tak môže byť tvoje už za 7 €.

Xiaomi USB Wi-Fi Hotspot

Cena: 3 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi USB Wi-Fi Hotspot za 3 €

Dobre, uznávame. Síce sme vyššie popísali, že prítomnosť Mi Wi-Fi Amplifiera si zaručene nevšimneš, no nie je to tak úplne pravdou. Ak totižto nemáš svoj notebook neustále položený na jednom mieste a často sa s ním presúvaš, občas by ti tento produkt mohol celkom zavadzať. V prípade, že sa teda jeho rozmerov bojíš a privítal by si zariadenie podobného zamerania len ešte menšie, tak ťa potešíme. Xiaomi USB Wi-Fi Hotspot totiž dosahuje neporovnateľne menšie rozmery ako spomínaný Amplifier druhej generácie, pričom zvláda vytvoriť Wi-Fi tam, kde máš k dispozícii len pripojenie pomocou kábla. Stačí stiahnuť originálny program od Xiaomi, nastaviť názov a heslo Wi-Fi a surfovanie na mobilných zariadeniach sa môže začať. Ďalšou nespornou výhodou je, že po jeho úspešnom nastavení získaš 1 TB cloudové úložisko. Za tohto skvelého pomocníka s dodatočným benefitom vo forme spomínaného úložiska zaplatíš len niečo málo cez 3 €.

Xiaomi kábel 2 v 1

Cena: 4 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi kábel 2 v 1 za 4 €

Ak už patríš medzi svetovú minoritu a vlastníš jedno z mála  zariadení s USB Type-C konektorom, tak určite vieš, aké výhody tento konektor ponúka. Okrem výhod zatiaľ oplýva aj jednou citeľnou nevýhodou, a tou je práve jeho pomalé rozširovanie. Bude trvať ešte poriadne dlho, kým sa z tohto „blbuvzdorného“ konektora stane štandard. V prípade, že ale čistou náhodou vlastníš nejaké zariadenie s klasickým microUSB portom a zároveň nejaké s USB Type-C portom, určite vieš, prečo je jeho pomalé rozširovanie problémom. Ak totižto niekam cestuješ, miesto jedného kábla so sebou musíš vláčiť hneď dva. Našťastie nám všetkým ponúka spoločnosť Xiaomi riešenie v podobe šikovného kábla s cenou 4 €, ktorý disponuje nielen microUSB, ale aj USB Type-C koncovkou.

Xiaomi prenosný vetráčik

Cena: 4 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi prenosný vetráčik za 4 €

V prípade, že sa o technológie zaujímaš už dlhšie, tak iste vieš, že tento produkt nie je žiadnou novinkou. Xiaomi ho totižto ponúka svojim zákazníkom už pekných pár mesiacov, ba dokonca rokov. Napriek tomu sa však čas na popularite tohto gadgetu podpísať veľmi nemôže. Neobsahuje totiž žiadne zložité mechanizmy, senzory a dokonca ani čipy. Skrýva sa v ňom jedine malý elektromotor, ktorý poháňa plastovú vrtuľu. Tá otáčaním vytvára príjemný vánok, ktorý bude najmä v blížiacich sa horúcich letných dňoch vyhľadávať snáď každý z nás. Ak sa teda nechceš v lete ovievať manuálne, vďaka čomu by ti bolo len a len teplejšie, objednaj si túto vecičku za 4 € a máš po starostiach.

Xiaomi Roidmi autonabíjačka

Cena: 8 €

xiaomi roidmi c1zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť autonabíjačku Xiaomi Roidmi za 8 €

Mohol si si všimnúť, že okrem nízkej ceny a vysokej kvality spája všetky štyri vyššie uvedené výrobky aj niečo ďalšie. Každý z nich totiž obsahuje klasický USB konektor, pričom ani ten posledný nebude výnimkou. Autonabíjačka Xiaomi Roidmi dokonca obsahuje tieto konektory až dva. S ich pomocou si môžeš rýchlo a bezstarostne nabiť všetky svoje microUSB a USB Type-C zariadenia, ale aj príjemne schladiť cestu autom v prípade, že tvoj tátoš pojem klimatizácia nepozná. Tento užitočný pomocník sa chváli hliníkovou konštrukciou, ako aj efektnou LED obručou, ktorá ho od tradičných autonabíjačiek odlišuje. Jeho maximálny výstup činí 3,6 A, pričom ho môžeš získať už za 8 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom