Čínsky gigant Xiaomi je už dlhšiu dobu známy aj vďaka svojej širokej ponuke sortimentu. Práve v týchto dňoch sa očakáva postupné predstavenie hneď viacerých zariadení, no tým azda najočakávanejším je nová generácia Xiaomi Mi TV, ktorá bola predstavená len pred malou chvíľou. Nové modely však ostali v tieni 65-palcového monštra, teda nového nástenného modelu, ktorý ľuďom vyrazil dych, a to nielen cenou. 

Predstavenie novej generácie Mi TV, ktorého dátum sa očakával 23. apríla je už teda skutočnosťou a na oficiálnej Xiaomi stránke sa spustili prvé rezervácie a k dispozícii sú už aj prvé informácie ohľadom štyroch novopredstavených modelov, ktorých veľkosti displeja predstavujú od 32 do 65-palcov.

Prečítajte si tiež!
Xiaomi sa chcelo odlíšiť od konkurencie a nastoliť nový trend. Takmer sa mu to podarilo

Štýlové a výkonné zároveň

Tieto vlastnosti potvrdzujú aj najnovšie informácie a fotografie, ktoré hovoria o novom dizajne obrazovky s ultratenkými rámami okolo displeja či viacerých funkciách, medzi ktorými nechýba napríklad diaľkový ovládač s Bluetooth technológiou a podporou hlasových príkazov. Xiaomi Mi TV ďalej disponujú štvorjadrovým 64 bitovým procesorom v troch rôznych konfiguráciách – 1 GB RAM + 4 GB úložný priestor (32-palcový model), 1 GB RAM + 8 GB úložný priestor (43-palcový model) a 2 GB RAM + 8 GB úložný priestor (55/65-palcové modely).

Tým najzaujímavejším modelom, ktorý vzbudil najväčšiu pozornosť je 65-palcový 4K nástenný Xiaomi Mi TV. Nakoľko sa jedná o nástenný televízor, súčasťou je vlastná MIUI TV nadstavba, ktorá v sebe zahŕňa hneď širokú škálu multimediálneho obrazu.

Ako môžeš vidieť aj na vyššie priloženom obrázku, prostredníctvom softvéru, v ktorom je pridaných množstvo malieb môžeš zo svojho Xiaomi Mi TV jednoducho a efektívne spraviť obraz, ktorý sa hodí k tvojej obývačke či fotokalendárktorý spríjemní chvíle celej rodine. Zaujímavosťou je aj obrazovka s hrúbkou len  13,9 mm, nakoľko je od hlavného systému oddelená Mi Portom, ktorý disponuje dátovou rýchlosťou až 18 Gb/s.

Čo sa týka samotnej kvality obrazu a zvuku, na svoje si prídu aj tí najnáročnejší používatelia. Model s najmenšou obrazovkou ponúka HD rozlíšenie, 43-palcový model Full HD a pri väčších modeloch je už k dispozícii aj podpora videa v 4K rozlíšení. Všetky modely disponujú podporou Dolby Audio či zvukového vylepšenia DTS HD a v prípade nástenného modelu je k dispozícii aj subwoofer a až 6 reproduktorov.

Potencionálnych záujemcov určite poteší aj možnosť Bluetooth 4.2 či dual-band Wi-Fi pripojenia, dvojica USB konektorov a nechýba ani port na HDMI kábel. Všetky modely sú poháňané systémom PatchWall, ako to bolo aj v prípade staršej generácie. Tentokrát však došlo k vylepšenému doporučeniu obsahu na základe interakcií od samotného používateľa.

Na záver sa dostávame pre mnohých k tej najdôležitejšej informácii, ktorou je samozrejme cena. V súčasnosti je na trhu množstvo Smart TV, ktorých cena je však vo viacerých prípadoch poriadne vysoká. Spoločnosť Xiaomi nesklamala ani v tomto prípade a znova sa potvrdilo, že je skvelou alternatívou, ktorá ponúka skvelú kvalitu za málo peňazí, čo potvrdzujú aj ceny za jednotlivé modely na čínskom trhu.

32-palcový model: 1 099 Yuanov (cca 145 €)

43-palcový model: 1 999 Yuanov (cca 264 €)

55-palcový model: 2 999 Yuanov (cca 396 €)

65-palcový model: 3 999 Yuanov (cca 528 €)

65-palcový nástenný model: 6 999 Yuanov (cca 925 €)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom