Smartfóny Xiaomi boli dlho synonymom dobre vybavených zariadení so špičkovým hardvérom, ktorý ale stál menej ako v prípade známejších výrobcov. V poslednom čase však s cenovkami naberá odvahu aj táto čínska spoločnosť.

Výrobca dnes predstavil hneď trojicu nových zariadení, pri ktorých sa o pomere ceny a výkonu môžeš presvedčiť sám. Ide o sériu Xiaomi 12.

On najvybavenejšieho Xiaomi 12 Pro  k najslabšiemu

Vo všetkých hrá hlavnú úlohu špičkový fotoaparát, s trojicou objektívov. Nová vlajková loď dostala 50 Mpix hlavný snímač Sony IMX707, 50 Mpix širokouhlý fotoaparát a 50 Mpix telefotoaparát aj možnosť nahrávania 8K videa. Mobil je schopný zachytiť veľké množstvo svetla a rozširuje možnosti pokročilého snímania s rýchlejším zaostrovaním a zvýšenou presnosťou farieb.

Xiaomi Slovensko

Zábery z Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 tiež vylepšujú algoritmy umelej inteligencie Xiaomi AI, ktorá s novým autofokusom zabraňuje rozmazaniu alebo rozostreniu pohybujúcich sa alebo zaclonených objektov. Mobil sa vždy snaží zaostrovať na oči a tvár.

Funkcia Ultra Night Video potom využíva vlastné algoritmy spoločnosti Xiaomi na nahrávanie videa aj pri extrémne slabom osvetlení. Oba majú aj špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 vyrobený revolučnou 4 nm technológiou. Tento čipset sľubuje o 30 % vyšší grafický výkon a o štvrtinu nižšiu spotrebu energie.

Je tu aj lacnejšia voľba

Xiaomi 12 a Xiaomi 12X majú 50 Mpix hlavný fotoaparát doplnený 13 Mpix ultra širokouhlým fotoaparátom spolu s 5 Mpix telemacro fotoaparátom na natáčanie čohokoľvek  z rôznorodých perspektív.

„Najslabší“ model s označením X sa musí uspokojiť s procesorom Snapdragon 870. Ani tej však nemá problém s 5G konektivitou.

Xiaomi 12X
Xiaomi 12X - Foto: Xiaomi

Výrobca sľubuje, že nová séria 12 nebude mať žiadne problémy s chladením. dostali totiž veľkú odparovaciu komoru a viacerými vrstvami grafitu. Všetky tri zariadenia ponúkajú AMOLED displej s podporou HDR 10+ a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Xiaomi 12 Pro má 6,73-palcovú WQHD+ obrazovku, Xiaomi 12 a Xiaomi 12X 6,28-palcový displej s rozlíšením Full HD+.

O zvuk sa stará technológia SOUND BY Harman Kardon a Dolby Atmos, V prípade modelu Pro sú k dispozícii rovno štyri reproduktory. Rad Xiaomi 12 má obľúbenú nadstavbu MIUI 13, ktorá bola globálne vydaná začiatkom tohto roka. Aktualizácia obsahuje rýchlejšie úložisko, vyššiu efektivitu procesov na pozadí, inteligentnejšie procesy a dlhšiu výdrž batérie.

S tou súvisí aj rýchle 120 W nabíjanie 4 600 mAh batérie s názvom HyperCharge v Xiaomi 12 Pro, ktorá 100 % energie dodá za neuveriteľných 18 minút. Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 majú mierne menšiu 4 500 mAh batériu a podporujú pomalšie nabíjanie.

Xiaomi
Koľko za novinku zaplatíš na Slovensku a ako získať darček?

Poznáme aj ceny všetkých troch noviniek z oficiálnej slovenskej distribúcie. Tie sú nasledovné:

  • Xiaomi 12 Pro s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom bude od 1 089 eur
  • Xiaomi 12 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom bude od 799 eur (verzia 8 GB+256 GB viac)
  • Xiaomi 12X s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom bude od 629 eur (verzia 8 GB+256 GB viac)

Tieto modely sa budú dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku, kde sa budú dať získať aj zaujímavé bonusy.

Xiaomi Watch S1 - Foto: Xiaomi

Od dnes do 10. 4. 2022 bude v rámci predpredaja Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 možné získať zadarmo hodinky Xiaomi Watch S1 v hodnote 229 eur a modelu Xiaomi 12X ako darček slúchadlá Xiaomi Buds 3 v hodnote 99 eur.

Záujemcovia tiež získajú na 3 mesiace zadarmo služby YouTube Premium, teda hlavne sledovanie YouTube videí bez reklám a offline či alternatívu k Spotify a Apple Music – službu YouTube Music Premium.

Xiaomi Buds 3 - Foto: Xiaomi

Preplatia ti aj rozbitý displej

To najkrehkejšie na každom mobile je displej. V prípade pádu vždy hrozí, že sa krycie sklo rozbije na márne kúsky.

Všetky telefóny Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12X ale dostanú bezplatný servis výmeny obrazovky do 6 mesiacov (180 dní) od dátumu nákupu a tiež bezplatný medzinárodný servis, ktorý však štandardne ponúka napríklad aj Apple vo svojich Apple Storoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP