Samsung patrí dlhé roky medzi svetovú elitu. Už od počiatkov klasických „hlúpych“ telefónov sa jeho modely stali nesmierne obľúbené. Niet sa preto čomu čudovať, že aj pri nástupe éry smartfónov sa jeho pozícia na trhu ešte viac upevnila. 

Vo svojom portfóliu má naozaj veľké množstvo modelov z rodiny Galaxy, no high-end línia S sa radí do tej najvyššej triedy. Na začiatku mala spoločnosť v ponuke svoj prvý Android s označením Galaxy I-7500. Ten bol však časom nahradený prvou poriadnou vlajkovou loďou – modelom Galaxy S. Na jednotlivé rozdiely týchto smartfónov až po najnovšiu S8-čku sa pozrel známy youtuber z kanálu EverythingApplePro. V jeho rýchlostnom teste boli porovnávané nielen zmeny vo výkone zariadení, ale aj kvalite fotografií či displejov. Nezabudlo sa však ani na meranie teploty a decibelov z výstupu reproduktorov jednotlivých zástupcov legendárnej S-línie.

Samsungzdroj fotografie: Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Sladkého Androidu 7.1 Nougat sa dočkal aj staručký Samsung Galaxy S2

Všetky tieto testy tak odhaľujú, ako ďaleko sa technológie počas uplynulých rokov vyvinuli. Pri predstavení prvého Android smartfónu od Samsungu by si zrejme ani samotná spoločnosť nepomyslela, že jedného dňa uvedie na trh kúsok, akým je nová S8-čka. Testovanie začalo zapnutím všetkých zariadení. Ako sa dalo očakávať, tak túto úlohu zvládol najrýchlejšie práve nedávno predstavený model Galaxy S8, ktorého prekvapivo nasledovalo omnoho staršie Galaxy S. Poslednú, teda 9. priečku obsadil model Galaxy I-7500. Skutočne obrovský generačný rozdiel medzi testovanými modelmi prezradili aj benchmarkové aplikácie.

Samsungzdroj fotografie: Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

V ďalšej skúške načítavania web stránky obstáli všetky smartfóny okrem prvého Galaxy S, ktorý nebol schopný daný web načítať. S vývojom technológií ide ruka v ruke znižovanie pracovnej teploty, ktorá bola meraná aj v tomto testovaní. Uvedené hodnoty sú však vo Fahrenheitoch. V závere testov ale nechýbala ani skúška rýchlosti skenera odtlačkov prstov či kvality fotoaparátov. Pre lepšiu predstavu, aké veľké sú medzigeneračné rozdiely týchto smartfónov si nenechaj ujsť priložené video, ktoré ti prezradí všetky detaily. Vlastníš alebo si niekedy vlastnil niektorý z týchto modelov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom