Vitajte pri našom vianočnom špeciáli 2017, kde si rozpíšeme filmy, ktoré nepochybne pozná každý jeden z vás. Každý rok ich môžte sledovať v telke, no a každý rok nás bavia. Toto sú teda najlepšie vianočné filmy z českej a slovenskej produkcie!

1. Tri Oriešky Pre Populušku

Najobľúbenejší a právom najlepší československý vianočný film. Tri oriešky pre Popolušku je absolútna klasika, ktorá má perfektnú znovupozerateľnosť. Zaujímavé je dokonca aj to, že vlastne vôbec ani nejde o vianočný film, len sa odohráva v snehu. Skvelé výkony Libuše Šafránkovej a Pavla Trávnička z tohto robí podľa nás ešte lepšiu verziu, ako je tá z USA.

2. S Tebou Ma Baví Svet

Matísek se posrál! A nielen táto veta, ale aj milión ďalších hlášok robí z tejto rodinnej komédie nezabudnuteľnú vianočnú jazdu. Humor Júliusa Satinského z tohto vytvoril nezabudnuteľnú klasiku, ktorú jednoducho musíte pozerať každé Vianoce. Skvelé detské výkony skombinované s tými dospelými urobili z filmu S tebou mne baví svět komédiu, ktorú si určite niektorí radi pozrú aj mimo vianočnej sezóny.

3. Perinbaba

Pre niekoho divné, pre niekoho nádherné. Príbeh mladého Jakuba od režiséra Juraja Jakubiska sa dá pozerať naozaj každé Vianoce. Skvelé výkony Giulietty Masiny a Tobiasa Hoesla vedú nádherne nakrútený príbeh, ktorý dokonca ešte neskončil. Možno ste už počuli, no Jakubisko práve teraz tvorí pokračovanie, na ktoré sa vraj máme veľmi tešiť.

4. Pyšná Princezná

Jeden z najstarších československých filmov, no stále jeden z najkúzelnejších. Príbeh o kráľovi Miroslavovi a princeznej Krasomily je krásny aj po 65 rokoch. Pieseň Rozvíjej se Poupátko vám bude znieť v hlave ešte dlho po Vianociach, no a nádherný výkon Stanislava Neumanna robí z Pyšnej Princeznej rozprávku, ktorú musí vidieť naozaj každá mladá generácia.

5. Princezná So Zlatou Hviezdou Na Čele

Princezná Lada, Kazisvět a kožíšek z myší! Najikonickejšie slová z jednej z najikonickejších československých rozprávok. Film má krásnu romancu a opäť skvelé a ikonické výkony hlavných protagonistov. Režisér Martin Frič sa vskutku postaral o jeden z najoriginálnejších filmov o princeznách, a myslím, že zato mu je na sviatky vďačné celé Československo!

6. Bol Raz Jeden Kráľ

Vianočná adaptácia príbehu Soľ nad Zlato sa jednoducho musela objaviť v tomto zozname. Krásna výprava a nezabudnuteľné výkony Jána Vericha a Vlasta Buriana z nich urobilo nezabudnuteľnú adaptáciu tohto slávneho príbehu.

Je tu nejaký vianočný film, ktorý sme zabudli zaradiť medzi najlepšie? Ktorý z vymenovaných je podľa vás najlepší? Preferujte naše československé vianočné filmy pred tými americkými? Napíšte nám do komentárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom