Červená je aktuálne v kurze. Po nádhernej červenej verzii iPhone 7 si tento fakt uvedomila aj spoločnosť Sony. Privítaj preto nádhernú červenú verziu Xperie XZ Premium „Rosso“.

„Rosso“ znamená v taliančine červená. Presne tak sa volá nové farebné prevedenie súčasnej vlajkovej lode od Sony. Tú si v tejto úžasnej farbe mohol vidieť na fotografiách už dávnejšie, no až teraz Sony potvrdilo jej oficiálne vydanie.

Dostupnosť v Európe je otázna

To, či sa červený variant Xperie XZ Premium dostane aj na západný trh, je otázne. Najväčšia japonská dopravná spoločnosť Docomo oznámila, že červenú Xperiu začne predávať už 27. októbra. To však neznamená, že bude dostupná výhradne v Ázii.

Nový odtieň už môžeš nájsť aj na oficiálnej stránke Sony, kde bol pridaný k zoznamu doteraz známych farebných verzií. A ak si nespomínaš, čo v sebe toto výkonné zariadenie skrýva, tak ti to radi v krátkosti pripomenieme. V prvom rade sa jedná o 5.5″ 4K displej, procesor Snapdragon 835 a taktiež tu nájdeš fotoaparát s rozlíšením 19 MPx, ktorý nahráva video s neuveriteľnými 960 fps.

Práve takýto hardvér môže byť pre mnohých kompenzáciou za nie moc podarený dizajn smartfónu, ktorý je aktuálne v tieni bezrámikových alebo takmer bezrámikových zariadení. Farebné prevedenie Rosso však Xperii dodáva značnú dávku talianskeho temperamentu, ktorý ju má z tohoto tieňa pozdvihnúť. Či sa jej to podarí, ukážu až finálne čísla z predajov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom