Jedna z najväčších akcií roka pre fanúšikov mobilných technológií sa nedzardžateľne blíži. Na MWC 2017 nám už zajtra svoje novinky predstaví aj japonské Sony. Medzi nimi by sa mal nachádzať aj vlajkový model Sony Xperia XZ Premium.

Oficiálne prvá tohtoročná konferencia spoločnosti Sony sa uskutoční presne 27. februára. Výrobcovi sa perfektne podarilo utajiť väčšinu informácií o jeho nadchádzajúcich zariadeniach, keďže ich takmer až do samotného predstavenia veľa neuniklo. Niečo sa však predsa dostalo von. Konkrétne ide o plagát, ktorý zobrazuje smartfón Xperia XZ Premium a jeho dizajn vychádzajúci z modelu Xperia XZ.

Sony Xperia Z5 Premium môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Sony Xperia XZ Premiumzdroj fotografie: XperiaBlog

Najnovšia vlajková loď spoločnosti Sony bude obalená do prémiového pochromóvaného sklad, podobne ako predchádzajúci model s označením Premium. Prehliadnuť sa nedajú ani pre Sony typické veľké „brady“ nad a pod displejom. Čo sa samotného displeja týka, je dosť možné, že XZ Premium pôjde v šľapajách staršej Xperie Z5 Premium a dočkáme sa tak svetovo druhého smartfónu so 4K rozlíšením displeja.

Sony Xperia Z5 Premium

zdroj fotografie: Sony

O Xperii XZ Premium vieme toho ešte viac. Na zadnej strane bude okrem prémiového skla umiestnený aj nový 19 MPx fotoaparát, ktorý bude schopný nahrávať perfektne plynulé spomalené video pri 960 fps a 4K video pri 60 fps. Fotoaparát má byť vybavený až tromi technológiami pre zaostrovanie, medzi ktorými nebude chýbať ani zaostraovanie laserom. Viac sa už dozvieme na oficiálnom predstavení, ktoré teda prebehne 27. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom