Každý z nás sa v týchto horúcich dňoch teší na to, kedy sa schová pred Slnkom niekde do chládku, alebo najlepšie do klimatizovaného priestoru. Sony ale prichádza s perfektným riešením, kedy svoje telo udržíš v chlade aj na ulici počas horúceho dňa.

Novinka z dielne Sony podporovaná prostredníctvom crowdfundingu First Flight sa nazýva Reon Pocket a vo všeobecnosti sa jedná o vreckovú klimatizáciu, ktorá dokáže vonku príjemne schladiť tvoje telo. Ako informuje portál Futurism, Reon Pocket sa zmestí to vrecka na tričku, no odporúča sa ho nosiť pripevnený priamo na tele alebo v špeciálnom tričku dodávanom spolu s ňou.

Okrem toho, že táto šikovná vecička dokáže schladiť povrchovú teplotu tela až o 13 stupňov Celzia, môže byť užitočná aj v chladných zimných dňoch, pretože telo tiež dokáže zohriať, a to až 8 stupňov Celzia.

Niet sa čomu čudovať, že o tento gadget majú ľudia taký obrovský záujem. Momentálne je z požadovanej čiastky vyzbieraných už 104 % a do konca zbierky zostáva ešte 21 dní, takže finálna vyzbieraná čiastka bude ďaleko vyššia.

Ľudia, ktorí tento projekt finančne podporili a takýmto spôsobom si vreckovú klimatizáciu zakúpili, by ju mali dostať už v marci budúceho roka. Pri predobjednávke a podpore startupu ponúka Sony klimatizáciu spolu so špeciálnym tričkom, kam ju môžeš pohodlne umiestniť, no všetky ponuky sú už aktuálne vypredané.

Startup First Flight je navyše aj tak dostupný len v domovskej krajine spoločnosti Sony, teda v Japonsku. My si na túto vychytávku budeme musieť ešte chvíľu počkať. Predpokladaná cenovka by však nemala byť prehnaná, Reon Pocket by sa mal predávať za približne 150 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom