Spoločnosť Sony si v Brazílii patentovala nový pamäťový systém, ktorý by mal fungovať podobne, ako kazety na starých konzolách. Jedná sa o patent pre novú prenosnú konzolu od Sony, alebo to bude súčasť nového PlayStation 5, ktorý uvidíme už budúci rok?

Portál TechRadar informuje, že patent bol publikovaný 5. novembra v Brazílii inštitúciou Nacional da Propriedade Industrial. Toto záhadné pamäťové zariadenie vyvíja Yujin Morisawa. Z popisu patentu sa toho veľa nedozvedáme, iba toľko, že sa jedná o pamäťové a nahrávacie zariadenie.

Špekuluje sa však o tom, že by sa mohlo jednať o pamäťovú jednotku novej prenosnej hernej konzoly od Sony. Tá by mohla fungovať na podobnom princípe, ako PSP či PS Vita. Navyše, Sony vydalo poslednú prenosnú konzolu pred ôsmymi rokmi, Nintendo tento rok prišlo s konzolou Switch Lite, takže teraz by bol pre Sony ten správny čas, aby prišli s niečim novým.

LetsGoDigital

Reálnejšie sú však špekulácie, že by sa mohlo jednať o hardvér k pripravovanej domácej konzole PlayStation 5, informuje portál PocketLint. Sony podobný „kazetový“ systém na ukladanie dát použilo naposledy pri prvom PlayStatione, kedy si si mohol dáta ukladať na malé karty.

Nový patent by tak mohol byť podobný tomuto, jednalo by sa však o média s väčšou kapacitou, zrejme by išlo o nejaký druh SSD, ktoré by slúžilo na rýchle a jednoduché rozšírenie pamäte.

Druhou výhodou by mohlo byť riešenie, kedy by si mal doma niekoľko takýchto pamäťových kaziet, na ktorých by si mal nainštalované hry. V podstate by si tak mohol mať doma neobmedzené množstvo hier pripravených k okamžitému hraniu, stačilo by ti jednoducho vymeniť „kazetu“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú