Spätná kompatibilita hier bola doposiaľ pre fanúšikov konzol PlayStation pomerne tabu. Pri PS5 vývojári potvrdili spätnú kompatibilitu najobľúbenejších titulov z PS4, no na internete sa objavil ďalší patent, ktorý znázorňuje možnosti hrania hier zo všetkých generácií, informuje portál Express.

Únik nového patentu, ktorý sa objavil na Twitteri Renka_schedule znázorňuje schému, na akom princípe by mala funkcia spätnej kompatibility fungovať. Jedná sa o úplne iný prístup, než na aký sme boli doteraz zvyknutí napríklad na konzolách Xbox.

Spätná kompatibilita u Sony s hrami pre PS1, PS2 a PS3, by mala fungovať na princípe virtuálneho stroja. V praxi to znamená, že PS5 by v sebe mal nainštalovaný emulátor pre každú staršiu generáciu. Fungovanie prebehne na podobnom princípe ako emulátory na počítači.

Ako informuje portál IGN, okrem tohto patentu unikli aj informácie ohľadom funkcie, ktorá hráčovi umožní „uložiť a zdieľať krátku hrateľnú časť z hry so svojimi kamarátmi“. Táto funkcia by vysvetľovala prítomnosť nového „Create“ tlačidla na ovládači DualSense.

Obe technológie, respektíve vlastnosti, zatiaľ oficiálne potvrdené neboli, a preto ich treba brať s rezervou. Navyše patent spätnej kompatibility na princípe virtuálneho stroja bol podaný ešte v roku 2012.

Je však možné, že Sony doteraz na tejto funkcii pracovalo a až teraz je pripravená na vypustenie medzi hráčov. Nemusíme však zdôrazňovať, že možnosť zahrať si kultové hry z PS1 napríklad v 4K rozlíšení, čo prípadný emulátor určite zvládne, je rozhodne veľký zážitok a nostalgický návrat do „detských čias“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP