banner-pro-5Fotoaparáty od Sony stretávame v smartfónoch pomerne často. Spoznáte ich podľa vysokej kvality obrazu a najmä vysokého počtu megapixelov. Nový prírastok do rodiny Sony Exmor snímačov nie je žiadnou výnimkou. Jeho technický názov je Exmor RS IMX318 a zachytí fotografie s rozlíšením 22,5 MPx.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sony Exmor RS IMX318 je kompletne prerobený a vylepšený snímač s veľkosťou 1/2,6 palca, čo podľa Sony robí nový senzor menším a kompaktnejším. Ďalším krokom vpred je extrémne rýchle fázové zaostrovanie spolu s kontrastným zaostrovaním. Nový snímač zaostrí len za 0,03 sekundy. Dôkazom týchto tvrdení je demo video nižšie. Čo sa týka nahrávania videa, to bude možné nahrávať v 4K rozlíšení pri 30 fps, 1080p do 120fps a 720p až do 240fps pre strhujúce spomalené zábery.

V kamere je taktiež prítomná 3 osová elektronická stabilizácia obrazu. O jej kvalitách sa môžete presvedčiť v demo videu nižšie. Je vysoko pravdepodobné, že nový senzor zažije premiéru v jednom z nových zariadení Sony Xperia rady „Z“. Zvyšok smartfónového sveta bude môcť využívať senzor v druhej polovici roka.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP