Automobilka Ford/Lincoln umožňuje majiteľom najnovších modelov, ktoré sú vybavené špeciálnym modemom, platiť za poistenie menej v prípade, ak budú zdieľať svoje údaje o jazde. Vo vybraných prípadoch tak budú môcť ušetriť až o 40 % – píše Engadget.

Patríš medzi poctivých vodičov, ktorí k vedeniu motorového vozidla pristupujú v rukavičkách a ich štýl jazdy zodpovedá pravidlám cestnej premávky? Tak by ťa nový návrh automobilky Ford mohol zaujímať. Plynulou a šetrnou jazdou by si totiž mohol docieliť až 40 % zľavu z povinného poistenia, a to len vďaka zdieľaniu údajov s vybranou poisťovňou.

Zatiaľ len v USA

Údaje sa zdieľajú s Nationwide a stačí sa len zaregistrovať do aplikácie FordPass či LincolnWay a vyplniť formulár. Žiadne doplnkové aplikácie či zariadenia sa v tomto prípade nevyžadujú. Získané údaje sa budú zdieľať pre počiatočnú 6 mesačnú poistku, pričom po každom období prejde nový výpočet, ktorý na základe údajov z jazdy vypočíta cenu poistného.

Medzi hodnotené parametre patrí prejdená vzdialenosť, sila brzdenia, zrýchľovanie, jazda na voľnobeh či jazda v noci. Výsledok je teda jasný. Agresívnejší vodiči budú platiť viac, než tí, čo jazdia s väčším kľudom. Tým sa práve táto možnosť aj najviac oplatí, nakoľko môžeš ušetriť nemalú čiastku.

Ford

Takáto forma poistenia je momentálne dostupná v 39 štátoch USA a postupom času by sa mala dostať aj do iných krajín. Či sa tak stane aj v Európe, zatiaľ nevedno. Tento krok je však ďalším v procese uľahčenia vlastníctva vozidla. V priebehu niekoľkých rokov Ford investoval nemalé čiastky do vylepšenia svojho imidžu, aby tak opäť obnovil dôveru a lojalitu zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom