Včera popoludní sa odohral v pražskej časti Žižkov nepríjemný incident, pri ktorom vodič jazdiaci pre službu Bolt vyhodil zo svojho vozidla nevidiacu zákazníčku, pretože odmietal odviezť jej vodiaceho psa. Žena si cestu autom vopred zaplatila, a tak odmietala vystúpiť, no šofér ju násilím vytiahol z vozidla na cestu a ušiel, informuje portál Lidovky.cz s odvolaním na český Deník N.

Taxikárska spoločnosť Bolt umožňuje ľuďom zavolať si odvoz na požadované miesto, pričom funguje v niekoľkých mestách na Slovensku, ale aj v Česku a iných krajinách. Jeden z českých vodičov z Prahy sa však teraz postaral o incident, ktorý už prešetruje aj polícia.

Vodič Boltu vyhodil z auta nevidiacu ženu kvôli jej psovi

Zo svojho auta vyhodil nevidiacu ženu, ktorá si zavolala odvoz, pretože sa v meste stratila. Taxikára zo služby Bolt jej pomohli zavolať pracovníci miestneho hotelu na Bořivojově ulici. Podľa výpovede ženy pre český Deník N vodič nechcel do auta vodiaceho psa zobrať a ignoroval fakt, že zákazníčka je nevidiaca, napriek tomu jej povedal, aby vypadla z auta. Cestu mala mať vopred zaplatenú. Vodič potom ženu vyhodil z vozidla, čo videlo viacero svedkov, ktorí to ohlásili na polícii.

Vyhození nevidomé ženy z taxíku

❗Řidič sdílené taxislužby na pražském Žižkově vyhodil z auta nevidomou ženu. Ta zabloudila a požádala o pomoc personál hotelu, který jí objednal odvoz přes aplikaci Bolt. Řidič ale odmítl vzít do auta jejího vodícího psa. Žena nechtěla vystoupit, protože měla jízdu už zaplacenou, taxikář ji následně násilím vyhodil z auta a z místa odjel. Policie případ vyšetřuje jako přestupek.

Gepostet von ČT24 am Montag, 17. Februar 2020

Šofér Boltu ešte pritom ako odchádzal vyhodil nevidiacej žene slepeckú paličku cez otvorené okno z auta. Polícia prípad prešetruje ako priestupok. Čo sa vodiča Boltu týka, spoločnosť ho na svojej platforme zablokovala a celú situáciu taktiež vyšetruje, pretože so šoférom doteraz nemala žiadne problémy. Dokonca dostával od doterajších zákazníkov vysoké hodnotenia. Bolt sa poškodenej žene ospravedlnil a poskytol súčinnosti pri vyšetrovaní celého incidentu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom