Už len pár dní by nás malo deliť od predstavenia prvého smartfónu s procesorom Snapdragon 845, ktorý má byť vlajkovým modelom známeho výrobcu Qualcomm. Očakávania sú veľké a čosi nám môžu napovedať aj prvé výsledky zo známych benchmarkov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samozrejme, syntetické testy nie sú presným vyjadrením výkonu pri reálnom používaní, no ponúkajú aspoň hrubý odhad schopností. Prvé výsledky Snapdragon 845 sa k nám dostávajú vďaka referenčnému zariadeniu, ktoré poskladal Qualcomm a vyskúšal ho portál AndroidPolice. Tento smartfón sa nikdy nedostane do predaja, ale pre potreby otestovania ho technici vybavili 6 GB operačnou pamäťou a tiež Androidom 8.0. Ďalšie špecifikácie nie sú známe, ale aj z oblasti optimalizácie treba samozrejme brať všetko s rezervou. Prvé výsledky vyzerajú však optimisticky.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / AndroidPolice

Referenčný smartfón Qualcommu bol v testoch porovnávaný napríklad so smartfónmi Pixel 2 XL, OnePlus 5T, Galaxy S8+ či Essential Phone. Všetky tieto Android zariadenie pomerne výrazne porazil, a to aj v známych testoch ako Antutu či GeekBench. V prvom spomínanom teste je výkon približne o tretinu lepší, v GeekBench sú rozdiely o niečo menšie, no stále zodpovedajú predpokladom Qualcomu.

Skvelý grafický výkon

Zaujímavé výsledky prichádzajú z grafického testu GFXBench, tu dosiahlo zariadenie so Snadpragon 845 skóre 3769 (Manhattan 3.1 On Screen), čo je dokonca vyššie než výsledky iPhone X. Je známe, že smartfóny Apple v podobných testoch nechávajú Adroidy výrazne za sebou.

To sú teda malé náhľady do výkonu, ktorý nám môže poskytnúť Snapdragon 845. Žiadne závery ešte síce robiť nemôžeme, no vyzerá to, že Qualcomm má pre tento rok prichystanú poriadnu silu a výrobcovia smartfónov to budú chcieť využiť. Už za približne dva týždne sa na konferencii MWC v Barcelone môžeme tešiť na príchod prvého, či možno hneď niekoľkých zariadení s novým procesorom a súboj o najlepšie zariadenie roka sa tak začne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]