banner-meizu-metal
Qualcomm len nedávno oficiálne predstavil ich najnovší Snapdragon 820, no už teraz začínajú kolovať dohady o jeho nástupcovi. Mal by ním byť Snapdragon 830 a okrem vyššieho výkonu má ponúknuť aj podporu pre väčšie RAM pamäte.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podľa Pan Jiutang, analytika z Číny, by pripravovaný Snapdragon 830 mal ponúknuť podporu až pre 8 GB RAM. Možno sa vám to bude zdať ako zbytočné, ale už budúci rok by mali prísť prvé smartfóny so 6 GB RAM, keďže súčasný Snapdragon 820 podporuje RAM pamäte až do 6 GB. Medzi prvými by mal predstaviť svoj smartfón LeTV, no zatiaľ nie je nič potvrdené. Na prvé smartfóny ponúkajúce toľko RAM si ešte budeme musieť počkať, keďže sa odhaduje, že prídu až začiatkom 2017. O Snapdragone 830 je tiež známe, že by mal byť vyrobený ultra-moderným 10 nm výrobným procesom.

OnePlus 2 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>OnePlus 2

OnePlus 2 so Snapdragonom 810

Prvý smartfón, ktorý bude obsahovať 820-ku by mal byť Xiaomi Mi5 a je možné, že ak sa bude Xiaomi nový Snapdragon pozdávať, aj ich ďalšia vlajková loď by mohla ako prvá priniesť práve Snapdragon 830. Medzi ostatných kandidátov patrí aj Galaxy S7 od Samsungu. Žiaľ, ani jedna z týchto informácií nie je potvrdená, preto by sme ich mali brať s rezervou. Nová generácia najvýkonnejšieho Snapdragon procesoru od Qaulcommu má pred sebou ešte dlhú cestu a len čas ukáže, čo nakoniec budúca novinka prinesie.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP