Čerstvo predstavená novinka Smartisan R1 je čínska vlajková loď, ktorá disponuje špičkovým hardvérom a jedným svetovým rekordom, ktorý si ešte pár mesiacov určite postráži. Privítaj prvý smartfón na svete s 1 TB interným úložiskom.

Čínski výrobcovia z času na čas prídu s naozaj originálnym zariadením, ktoré často ponúka buď to obrovskú batériu, až prehnane veľkú pamäť RAM, alebo skutočne veľké úložisko dát. Práve veľké úložisko je tým prvkom, v ktorom novinka Smartisan R1 absolútne rozdrvila všetku konkurenciu.

Poriadne nadupaný stroj

Telefón v najvyššej konfigurácii ponúka až 1 TB interné úložisko, ktoré už naozaj môžeš používať aj ako externý prenosný disk. V najvyššej konfigurácii dostaneš smartfón s 8 GB pamäťou RAM, ktorá ti spolu s procesorom Qualcomm Snapdragon 845 zabezpečí dostatočný výkon na čokoľvek. K dispozícii sú aj ďalšie tri varianty smartfónu, a to modely s pamäťami 6 GB + 64 GB, 6 GB + 128 GB alebo 8 GB + 128 GB.

Smartisan R1 sa výrobcovi podaril aj po dizajnovej stránke. Prednú stranu tvorí displej s trochu netypickým pomerom strán 18.7:9, ktorý má veľkosť 6.17″ a rozlíšenie 2242 x 1080 pixelov. Zaberá presne 84 % prednej strany, je chránený sklom Gorilla Glass 3 a prichádza tiež s technológiou Force Touch. Aj tu sa nachádza výrez v displeji, ten je však inšpirovaný nie veľmi úspešným Essential Phone. V ňom je umiestnený predný fotoaparát s rozlíšením až 24 MPx a clonou f/2.0, ktorý na vylepšenie fotografií používa umelú inteligenciu.

Nadupaný duálny fotoaparát

 

Zadná stena je pokrytá 3D sklom, bočný rámik je hliníkový a v prípade čiernej verzie jeho stredom prechádza okolo celého smartfónu elegantná červená línia. Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát s dvojicou Sony snímačov s perfektnou výbavou.

Prvý z nich, Sony IMX363 má rozlíšenie 12 MPx, clonu f/1.4, Dual PD zaostrovanie, veľkosť pixelov 1,4 µm aj 4-osovú optickú stabilizáciu obrazu. Sekundárny snímač Sony IMX350 prichádza s rozlíšením 20 MPx, clonou f/1.75 a veľkosťou pixelov 1 µm. Fotoaparáty prichádzajú so širokými softvérovými úpravami a dokážu vytvárať kvalitné fotografie s bokeh efektom. Vedľa šošoviek je umiestnený duálny LED blesk. Snímače dokážu natáčať video v maximálnom 4K rozlíšení pri 30 fps, ale aj FullHD slow-motion video pri 120 fps.

Bezdrôtové nabíjanie aj kompletné LTE

Na prvý pohľad obyčajné logo na zadnej strane dokonca skrýva snímač odtlačkov prstov. Okrem toho smartfón podporuje aj odomykanie pomocou tváre. Batériu s kapacitou 3600 mAh nabiješ veľmi rýchlo vďaka podpore Quick Charge 4+ a portu USB Type-C (USB 3.0, Display Port 1.4). Toto zariadenie dokonca disponuje aj 10W bezdrôtovým Qi nabíjaním, takže je len na tebe, ktorý spôsob si zvolíš.

Nanešťastie, aj v tomto prípade výrobca upustil od 3.5 mm audio jacku. Čo sa konektivity týka, Smartisan R1 prichádza s WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC aj DualSIM funkcionalitou s kompletnou podporou LTE sietí v celom svete, vrátane 800 MHz frekvencie. Túto nadupanú výbavu uzatvára operačný systém Android, ktorý je kompletne prekrytý najnovšou verziou nadstavby Smartisan OS 6.

Ceny, ktoré nie sú až tak „čínske“

Aj keď ide o čínsku značku, nadupaná výbava si vyžiadala vyššiu cenovku. Smartisan R1 v základnej verzii so 6 GB RAM a 64 GB pamäťou v domovskej Číne stojí 465 €, verzia so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom vyjde na 530 €. Za výkonnejšiu verziu s 8 GB RAM a 128 GB pamäťou domáci zaplatia necelých 600 €. A nakoniec tu je najvyššia verzia s 8 GB RAM a masívnou 1 TB pamäťou, ktorej cenovka bola nastavená na šialených 1 175 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom