banner-mi5s
V dnešnej dobe takmer každá technologická spoločnosť túži vyrábať vlastné smartfóny. Vďaka tomuto trendu je celý svetový trh doslova preplnený neznámymi a nezaujímavými zariadeniami, ktoré jednoducho neponúkajú potencionálnym zákazníkom nič prevratné a tak sú dopredu predurčené na zánik. Občas sa však stane presný opak a nejaký nováčik predstaví smartfón, ktorý zaujme veľké masy svojou prepracovanosťou, dizajnom alebo nekompromisnými parametrami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnes predstavené novinky doposiaľ menej známeho výrobcu sú skvelým príkladom. Obe zariadenia od spoločnosti s názvom Smartisan totižto zaujmú po všetkých vyššie zmienených stránkach. Po dizajnovej stránke zhodná dvojica smartfónov prichádza s elegantným a jednoduchým vzhľadom, za ktorý sa nováčik rozhodne hanbiť nemusí. Predná strana síce kvôli tvaru hardvérového domovského tlačidla pripomína smartfóny od jednej konkurenčnej americkej spoločnosti, no treba uznať, že malá inšpirácia nikdy nie je na škodu. Zásadným rozdielom medzi modelom M1 a M1L je, ako už iste niektorí tušíte, uhlopriečka displeja. Tá však nepredstavuje jediný rozdielny prvok a okrem neho sa smartfóny odlišujú v niektorých ďalších špecifikáciách.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

dsc07308

Menší z modelov, Smartisan M1, ponúka FullHD displej s uhlopriečkou 5,15″, o ktorého výrobu sa stará spoločnosť JDI. Nad týmto zobrazovačom je umiestnený 4 MPx OmniVision selfie fotoaparát a naopak pod ním sa skrýva už spomínané hardvérové tlačidlo, ktoré slúži aj ako skener odtlačkov prstov. Pri pohľade na zadnú stranu zaujme optika 23 MPx hlavného fotoaparátu IMX318 od spoločnosti Sony. Tomu nahráva do tandemu PDAF zaostrovanie, laserové zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu či podpora spomaleného videa a videa v 4K rozlíšení. Hliníkový rám chráni hlavnú pohonnú jednotku smartfónu, ktorou je procesor Snapdragon 821. Ten kooperuje so 4 GB LPDDR4 RAM pamäťou a 32 GB interným úložiskom typu UFS 2.0. Smartisan M1 ďalej ponúka NFC technológiu, technológiu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, Bluetooth 4.1 či podporu pre AliPay. Túto nekompromisnú výbavu uzatvára batéria so slušnou 3050 mAh kapacitou.

042642j60zm2hnd2zmsnag

Väčší z dvojice má na svojej prednej strane 5,7″ displej, ktorý tentoraz vyrába spoločnosť Sharp. Okrem zväčšenia uhlopriečky sa Smartisan M1L dočkal aj navýšenia počtu pixelov, nakoľko ponúka ohromné 2K rozlíšenie. Po fotografickej stránke sa obe novinky zhodujú a tak na prednej strane tak opäť nájdeme 4 MPx selfie kameru, zatiaľ čo na tej zadnej 23 MPx hlavný fotoaparát. Rovnaký je aj skener odtlačkov či použitý procesor. Mierna zmena však nastáva vo veľkosti RAM pamäte a kapacite interného úložiska. Tento tabletofón je dostupný v dvoch pamäťových verziách a záujemcovia si tak môžu vybrať medzi verziou so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 32 GB vstavaným úložiskom a verziou so 6 GB RAM a 64 GB internou pamäťou. Zmeny sa dočkala aj veľkosť akumulátora, ktorý ponúka veľmi slušných 4080 mAh.

dsc07306

Dvojica nových smartfónov by sa nestratila ani u nás na Slovensku, keďže sa teší plnej podpore tunajších LTE sietí. Tie je možné využiť až pomocou dvoch NanoSIM kariet vďaka DualSIM funkcionalite. Softvérovú stránku prístrojov zabezpečuje neznámy systém výrobcu s názvom Smartisan OS 3.0, ktorý je založený na systéme zeleného robota. Smartfóny prichádzajú v dvoch farebných vyhotoveniach, a to v matnej bielej a kávovej zlatej. Menší z prístrojov začína svoju predajnú púť s cenovkou 337 €. Ten väčší si vypýta sumu 377 € za verziu so 4 GB RAM a 406 € za verziu výkonnejšiu. Dátum dostupnosti noviniek zatiaľ odhalený nebol, no už teraz vieme, že táto dvojica smartfónov bude pravdepodobne výsadou len domáceho, čínskeho trhu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]