banner-redmi-3sTak sa zdá, že Xiaomi nikdy neoddychuje a neustále prekvapuje novými zariadeniami. Vo veľmi krátkom časovom odstupe predstavilo až štyri smartfóny- Xiaomi Mi5S, Mi5S Plus, Mi Note 2 a Mi Mix. Toto všetko sú zariadenia tej najvyššej triedy s najlepšou výbavou na trhu.

Xiaomi však najviac profituje na svojich lacnejších smartfónoch rady Redmi a Redmi Note. Aj tieto veľmi obľúbené zariadenia zažívajú pravidelný „upgrade“. Cez známe čínske certifikačné centrum TENAA prešlo ďalšie, ktoré sa výbavou zaradí do najnižšej triedy. Jeho názov by mohol byť Redmi 4A. Pripravované novinky majú zatiaľ len kódové označenia, a to Xiaomi 2016111 a Xiaomi 2016112, pričom tieto dva modely sa líšia len podporou microSD kariet.

Xiaomi Redmi 3S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4a-tenaa-2

TIP: Xiaomi Mi Note 2 oficiálne

Prvé, čo nasvedčuje, že sa jedná o radu Redmi, je kompaktný 5-palcový HD TFT displej. Smartfón bude poháňať bližšie nešpecifikovaný štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,4 GHz spolu s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom. Jeden z modelov podporuje aj pamäťové microSD karty do veľkosti 128 GB. Informácie o fotoaparátoch sú zatiaľ strohé a vieme iba o rozlíšeniach, teda 13 MPx s LED bleskom na zadnej strane a 5 MPx snímač na prednej.

xiaomi-redmi-3s-eu-sklad

Xiaomi Redmi 3S

Chýbať nebude ani 4G konektivita, IR Blaster alebo 3030 mAh batéria. Slávna nadstavba MIUI pobeží na Androide 6.0 Marshmallow. Na záver tu ešte máme zopár informácií o dizajne. Rozmery budú činiť 139.9 x 70.4 x 8.5 mm a hmotnosť sa zastaví na 140 gramoch. Z farebných prevedení by malo byť dostupné ružovo-zlaté a strieborné. Očakávaná cena pre zákazníkov v Číne bude na úrovni 80 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom