Smart technológie dorazili aj na miesta, kde by ste ich nečakali. Najnovšie nájdete smart záchody priamo na letisku v Los Angeles.

Pilotný projekt na letisku zavádzajú s cieľom eliminovať čas, ktorý cestujúci strávi hľadaním voľnej kabínky. Rovnako chce predchádzať aj nežiaducim „návštevám“ do už obsadeného priestoru. Systém funguje tak, že prostredníctvom senzorov a lampy indikuje prítomnosť osoby v kabínke. Pred každou z nich je namontovaná lampa, ktorá sa svieti príslušnou farbou podľa toho či je kabínka obsadená (červená) alebo nie (zelená).

Cenné dáta

Nové inteligentné zámky zbierajú dáta o ich používaní, čo z dlhodobého hľadiska môžu využiť pracovníci letiska na zefektívnenie procesu čistenia. Do budúcnosti by sa mohli dáta použiť aj na optimalizáciu vzhľadu a veľkosti kabíniek. Aj keď sa využitie smart záchodov môže zdať ako nepotrebné, čo je prípad mnohých smart zariadení, má to zmysel. Len si predstavte, že vždy vojdete do práve upratanej, čistej a príjemnej kabínky a už nebudete musieť prácne zisťovať, ktorá kabínka je voľná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP