Xiaomi oficiálne predstavilo globálnu verziu Mi 11, príde aj na Slovensko a aj s jedným prekvapením. Apple naopak plánuje rušiť produkciu najmenšieho iPhonu 12 a OnePlus chce dominovať na poli mobilnej fotografie. Samsung po tom, ako zobral nabíjačky z balení niektorých modelov, pripravuje svoj doteraz najvýkonnejší adaptér.

SMART minútka je nový formát FonTech.sk, v ktorom prinášame rýchle zhrnutie kľúčových správ, ktoré sa nedostali do rýchlych správ alebo klasických článkov, no zaslúžia si tvoju pozornosť. V priebehu pár minút sa dozvieš zaujímavosti z aktuálneho diania v krátkom prehľade správ. 

V dnešnej SMART minútke sa dozvieš:

  • Xiaomi predstavuje globálnu verziu Mi 11. V balení ponúkne prekvapenie
  • iPhone 12 mini nie je taký predajný trhák ako sa očakávalo
  • S kým chce spolupracovať OnePlus pri vývoji fotoaparátov?
  • Samsung vyvíja nabíjačku s vysokým výkonom
Xiaomi Mi 11 v globálnej verzii je tu

Fanúšikovia Xiaomi sa dnes dočkali oficiálneho odhalenia globálnej verzie najnovšej vlajkovej lode Mi 11, ktorá mala predtým premiéru na domácom trhu ešte v závere decembra 2020. Tentoraz prichádza vo verzii, ktorá sa dostane aj k nám na Slovensko. Vo výbave smartfónu prakticky žiadne zmeny nenastali, a tak sa môžeme tešiť na výkonný hardvér v známej zostave.

Prekvapením však je, že do balenia výrobca pridá pre globálnu verziu aj nabíjací adaptér o výkone 55 W, informuje TechRadar. Novinka by mala byť na trhu dostupná už v priebehu marca.

Na domácom čínskom trhu však Xiaomi primárne nabíjačku k smartfónu neponúka v balení, ale ako osobitné príslušenstvo, ktoré si môže používateľ pri kúpe zaobstarať.

Loading...

Loading…

Na náš trh sa však nedostala najvybavenejšia verzia s 12 GB RAM. Vystačiť si tak musíme s 8 GB verziou, ktorá u nás bude so 128 GB úložiskom štartovať za cenu 749 €. Variant s 256 GB pamäťou potom vyjde o 50 € drahšie.

iPhone 12 Mini končí

Najmenší iPhone 12 z minuloročnej línie zrejme nie je pre Apple takým predajným trhákom ako sa očakávalo. Kvôli nízkym predajom, za ktoré môže najpravdepodobnejšie vysoká cena, plánuje gigant zrušiť výrobu iPhonu 12 Mini už v ďalšom štvrťroku, informuje PhoneArena.

Tento model sa totiž postaral len o 6 % ziskov z predaja najnovšej generácie iPhonov 12, a tak analytici predpokladajú, že Apple jeho výrobu nadobro zastaví. Podobne by však mala byť obmedzená a znížená výroba aj u ďalších modelov z tejto série, ktorú môže spoločnosť redukovať o niekoľko miliónov kusov. Ide však len o dohady a oficiálne Apple tieto informácie nepotvrdil.

OnePlus 9 Pro dostane špeciálne fotoaparáty od Hasselblad

Spoločnosť OnePlus si chce zrejme uchmatnúť prvenstvo v oblasti mobilnej fotografie smartfónov. Aspoň tak môžeme vnímať zatiaľ neoficiálne odhalenú spoluprácu s firmou Hasselblad, ktorá sa primárne zameriava na prémiové a drahé fotoaparáty a fotografické príslušenstvo. Odhaľujú to fotografie pripravovaného modelu OnePlus 9 Pro, ktoré obdržal YouTuber Dave2D.

Toto partnerstvo medzi OnePlus a Hasselblad bolo predtým ohlasované aj v únikoch informácií od viacerých vierohodných leaksterov. Je teda pravdepodobné, že si OnePlus pre svojich verných pripravuje špeciálny „Pro“ model, ktorý si svoje fotografické schopnosti bude chcieť obhájiť práve vďaka spolupráci s renomovaným výrobcom fotoaparátov. Môžeme predpokladať, že sa to odrazí aj na výslednej cene smartfónu.

Samsung pracuje na výkonnej nabíjačke

Takmer všetky smartfóny na dnešnom trhu podporujú rýchle nabíjanie o výkone rádovo niekoľko desiatok wattov. Po vzore Xiaomi či Huawei však chce priniesť na trh svoju vlastnú výkonnú nabíjačku aj Samsung, ktorý údajne pracuje na 65 W adaptéri, informuje Gizmochina. Doteraz sme sa pritom mohli stretnúť len s najvýkonnejším 45 W nabíjaním u modelov Galaxy Note10 Plus a Galaxy S20 Ultra.

V ďalších modeloch výrobca ponúkol 25 W nabíjanie. Zatiaľ však nie je známe, pre ktoré modely chce Samsung túto 65 W nabíjačku poskytnúť. Je jasné, že tohtoročná séria Galaxy S ju nedostane, no môže ju poskytnúť pre najlepšie modely z obľúbenej série Galaxy A.

Bonus: Ethereum spôsobilo ošiaľ, baníci vo veľkom nakupujú notebooky s grafikami Nvidie

Kryptomeny zažívajú v uplynulých mesiacoch svoje ďalšie „zlaté časy“. Po raste Bitcoinu však zaznamenala historické rekordy aj druhá najpopulárnejšia kryptomena – Ethereum. V dôsledku tohto chcú „baníci“ zvýšiť ťaženie tejto kryptomeny.

Začali preto vykupovať notebooky vybavené grafikami zo série Nvidia GeForce RTX3000, informuje Notebookcheck. Práve pomocou týchto grafických kariet tak môžu ťažiť Ethereum, ktorého cena v uplynulých dňoch rekordne stúpala. Kvôli tomu tak mnohí vo veľkom nakupujú notebooky s výkonnými grafikami od Nvidie, ktoré potom usporiadajú do väčších „rigov“. Od výrobcov nežiadajú dokonca ani záruku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom