Inteligentné doplnky sa za posledné mesiace stali žiadanou súčasťou v mnohých domácnostiach aj na Slovensku. Rýchlo sa rozvíjajúci trh pritom nedávno privítal nového hráča, ktorý prichádza s ponukou ako šitou na mieru pre Slovákov.

Do tohto segmentu totižto prekvapivo vstúpila aj sieť supermarketov Lidl, ktorá zaradila do ponuky vlastné zariadenia pre smart domácnosť. Lidl začal nové produkty Smart Home ponúkať vo svojom e-shope, kde si môžu zákazníci zakúpiť chytré doplnky do domácnosti za ceny, ktorými podkopáva aj etablovaných konkurentov.

Ďalšie články:

Bohatý výber so žiadanými vlastnosťami

Keď sa spomenie „smart domácnosť“, mnohí si pod týmto pojmom môžu predstaviť komfortné a jednoduché ovládanie domácich spotrebičov, svetiel či zásuviek v domácnosti. To všetko musí dnes prebiehať intuitívne a prostredníctvom smartfónu.

Práve takéto benefity a pohodlie pri používaní dokáže za výhodnú cenu ponúknuť aj celý rad zariadení Lidl Smart Home, ktoré je, samozrejme, možné ovládať aj prostredníctvom smartfónu. Na tento účel Lidl vydal aplikáciu Lidl Home pre Android a iOS.

Lidl ponúka spomínané zariadenia pod svojimi značkami Livarnolux alebo Silvercrest. V popise produktov pre smart domácnosť však spoločnosť uvádza aj možnosť pripojenia ďalších zariadení, konkrétne uvádza Philips Hue a Osram Lightify. Centrálnym riadiacim modulom pre všetky chytré produkty je brána, ktorá zabezpečuje komunikáciu s ostatnými zariadeniami prostredníctvom kódovania Zigbee 3.0.

Tento modul ovláda všetky pripojené smart produkty Smart Home Lidl, pričom sa k internetu pripája pomocou ethernetového kábla. Vďaka tomu bude mať používateľ prístup a možnosť ovládania celej chytrej domácnosti odkiaľkoľvek, aj prostredníctvom dát na druhom konci sveta.

Ponuka diskontného reťazca pritom obsahuje všetky potrebné zariadenia pre inteligentnú domácnosť, od smart žiaroviek schopných meniť farby a svetelnosť až po bezpečnostné snímače na okná či bezdrôtový zvonček a smart zásuvky.

Zákazník sa nemusí vrhnúť hneď do kompletnej výbavy so všetkými produktmi. Skvelý začiatok totiž predstavuje už štartovacia súprava Gateway Zigbee Smart Home, ktorá obsahuje potrebný základ v podobe centrálneho modulu, univerzálneho ovládača a trojice smart žiaroviek ani nie za 55 €. Pokiaľ by chcel používateľ rozšíriť túto sadu o nové zariadenia Lidl Smart Home, môže siahnuť po ďalších zaujímavých gadgetoch.

Loading...

Loading…

Vyberáme TOP 5 najzaujímavejších smart zariadení Lidl Smart Home:

Zásuvková lišta – 24,99 €

Zaujímavým doplnkom s inteligentnými funkciami v ponuke Lidl Smart Home je zásuvková lišta, ktorá obsahuje 3 klasické zásuvky s uzáverom a k tomu aj 4 USB porty pre nabíjanie iných zariadení. Svojimi smart možnosťami potom dokáže ovládať pripojené prístroje v domácnosti, pričom prepojuje lampy a domáce spotrebiče vrátane tých kuchynských. Každú zásuvku je možné ovládať samostatne. Zásuvková lišta je zároveň chránená proti prepätiu.

 

Bezdrôtový zvonček – 14,99 €

Pre upozornenie na prichádzajúcu návštevu ponúka Lidl medzi doplnkami smart domácnosti aj inteligentný bezdrôtový zvonček, ktorý je možné upevniť na stenu pomocou pásky či magnetmi. O napájanie sa stará gombíková batéria (CR2450) a stav batérie môže používateľ sledovať priamo v aplikácii Lidl Home. Zvonček je vybavený aj alarmom, ktorý sa spustí, pokiaľ by ho chcel niekto neoprávnene odmontovať.

 

Senzor pohybu – 9,99 €

Jednoduchý doplnok so smart funkciami predstavuje tiež senzor pohybu Silvercrest, ktorý poslúži ako spoľahlivý prvok zabezpečenia domácnosti. Okrem monitorovania pohybu dokáže spustiť v aplikácii Lidl Home alarm v prípade, ak s ním niekto neoprávnene manipuluje. Používateľ tak bude mať kontrolu nad svojou domácnosťou, no zároveň tento senzor môže využiť ako výstražné zariadenie alebo pre ovládanie osvetlenia.

 

Nástenná lampa – 24,99 €

Inteligentnú nástennú lampu nájdeme v Lidl Smart Home pod názvom Livarnolux. Jedná sa o LED lampu v troch rôznych vyhotoveniach (okrúhle, polkruhové a štvorcové), ktorá dokáže efektne skrášliť či už obývacie priestory, alebo exteriér. Rovnako ani tu nechýba ovládanie aplikáciou, v ktorej je možné nastavovať intenzitu aj farebnosť a teplotu osvetlenia. Lampa je navyše odolná voči striekajúcej vode.

 

Dverový a okenný senzor – 11,99 €

Bezpečnosť nadovšetko a okrem spomenutého senzora pohybu ponúka Lidl pre zabezpečenie domácnosti aj ďalší smart doplnok, a to v podobe okenného a dverového senzora, ktorý rozpozná a upozorní používateľa na otvorené okná a dvere.

Senzor disponuje aj alarmom, ktorý sa spustí pri neoprávnenej manipulácii. Pomocou pripojenia k internetu cez riadiaci modul môže používateľ tento doplnok ovládať aj na diaľku mimo domácnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom