Orange Slovensko do svojej ponuky zaradil zatiaľ nepredstavený smartfón, Samsung Galaxy S20 FE. Kartu so zariadením operátor okamžite stiahol, no ešte predtým si ho stihli všimnúť početné zahraničné média vrátane GSMArena.

Slovenský operátor sa s nahadzovaním nových produktov do ponuky opäť unáhlil. Začiatkom mesiaca Orange predčasne zaradil do ponuky model strednej triedy od Motoroly, na ktorý upozornil známy zdroj neoficiálnych informácií, Roland Quandt na Twitteri.

Tentokrát operátor ešte pred oficiálnym ohlásením predstavil verejnosti nový kúsok od Samsungu, Galaxy S20 FE s cenovkou 699 €. Orange samozrejme kartu smartfónu z oficiálnej ponuky už stiahol, no môžeš k nej pristúpiť skrz minulé verzie webu prostredníctvom tejto adresy.

Samsung Galaxy S20 FE má byť oficiálne potvrdený až 23. septembra na udalosti Unpacked for Every Fan. Orange však už teraz zverejnil kompletné  špecifikácie, ku ktorým však odporúčame pristupovať s privretými očami.

Ku skepticizmu nahrávajú aj použité zábery na karte telefónu, ktoré technickí administrátori zobrali od etablovaného informátora @evleaks, kde na nich zanechali aj vodotlač.

Screenshot/Orange

Stránka Orangu prezradila, že novinka bude disponovať rozlíšením 3200 x 1440 pixelov a nie 1080p, ktoré naznačovali predošlé úniky. Na to, či vážne pôjde o panel s väčšou hustotou pixelov ako sa predpovedalo, si však budeme musieť ešte počkať. Vzhľadom na cenovku nepresahujúci sedem stoviek ide totiž o nepravdepodobné rozhodnutie.

Operátor rovnako „potvrdil“ dohady spred niekoľkých mesiacov – Samsung pri Galaxy S20 Fan Edition použije Dynamic AMOLED, čiže panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Veľkosť batérie podľa zmazanej karty produktu bude na úrovni 4500 mAh.

Twitter

Staršie odhady naznačili aj použitie rozličných procesorov v dvoch verziách. 4G model bude podľa všetkého poháňať Exynos 990, zatiaľ čo 5G verzia bude osadená čipom Snapdragon 865.

Orange, žiaľ, odhalil iba lacnejší variant, ktorého cenovku stanovil na 699 €. Keď sa teda pozrieme na históriou kooperácie Samsungu a Qualcommu na našom území, absencii 5G verzie by sme sa nedivili.

V línii smartfónov juhokórejského výrobcu nahradí model Galaxy S10 Lite, vydaný v januári tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom