Spoločnosť Swan počas dnešnej online konferencie predstavila novinky v rámci IPTV televízie, kde priniesla nové možnosti sledovania obsahu s vylepšeným používateľským prostredím.

Nová IPTV platforma Swan bola kompletne prepracovaná od základov a celý systém bol implementovaný aj do novej rady set-top boxov. Nových zmien je viacero, SWAN od tohto týždňa ponúka novým zákazníkom, nielen nový dizajnový set-up box, ale najmä úplne nové používateľské rozhranie.

Swan vylepšoval IPTV

Jednou z noviniek je archív, do ktorého sa zákazník dostane kliknutím jedného tlačidla, pričom uvidí aj hodnotenie obsahu a zvolený program si môže pozrieť znovu zo záznamu (archív bude spoplatnený a mesačne stojí 2,99 €).

Podobným spôsobom je spoplatnená aj nová služba pre prepínanie programov s časovou osou vysielania, kde si môže divák pretočiť program o niekoľko sekúnd, minút alebo začať pozeranie odznova, prípadne preskočiť na aktuálne vysielanie. V tejto službe zároveň ponúka Swan možnosť nahrávania do archívu. Zákazník však za ňu mesačne zaplatí 0,99 €.

Medzi vylepšeniami je aj nové EPG pre detailný prehľad vysielaných programov a časov, pričom k predošlému obsahu sa dokáže divák vrátiť aj 7 dní po jeho odvysielaní. V prípade budúceho vysielania obľúbeného programu je možné naplánovať jeho nahrávanie.

Sledovanie obsahu na 4 zariadeniach súčasne

IPTV od Swanu budú môcť využiť aj zákazníci s internetovým pripojením od iného providera. Okrem toho však spoločnosť prináša aj multiplatformové prehrávanie obsahu, ktorý bude dostupný súčasne na najviac 4 zariadeniach pomocou aplikácie SWAN Go.

Tá bude dostupná pre mobilné zariadenia s Androidom, iOS a dokonca aj na archaický Windows Mobile, ale aj vo verzii pre internetové prehliadače Edge, Chrome a Firefox. Do konca novembra (s plnou funkčnosťou od 1.12.2020) bude spustená aj platforma pre Apple TV a neskôr pre Android TV. Spoločnosť zároveň plánuje spustiť od 1. januára 2021 aplikáciu pre smartTV od Samsungu a LG so systémom Samsung smartTV a webOS.

Ceny sa nezmenili

K dispozícii je pre zákazníkov aj celý rad doplnkových služieb, medzi ktorými nájdu HBO za 7,99 €/mes., HBO Max za 10,99 €/ mes., HBO Go za 1 € mesačne, Cinemax za poplatok 5,99 €, FilmBox za 4,99 € či maďarský balík programov za 3,99 € mesačne. SWAN poskytne zákazníkom aj nový set-top box Arris VIP 4205.

Vylepšené služby prináša spoločnosť zákazníkom bez zmeny cien balíkov, ktoré sú naďalej dostupné za pôvodné mesačné poplatky. Cena základného balíka s viac ako 40 programami stojí 7,99€, najvyšší XL balík obsahujúci viac ako 120 programov bude pre zákazníkov dostupný za 19,99€ mesačne, informoval SWAN v tlačovej správe pre médiá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom