Podnikateľ Igor Strečko a investičný fond z portfólia väčšinového vlastníka Sandberg Capital predávajú 100 % podiel v spoločnosti Webglobe. Novým majiteľom sa stáva group.one, ktorá patrí k najznámejším spoločnostiam ponúkajúcim cloudové a hostingové služby v Európe. Od roku 2022 za ňou stojí multimiliardový britský private equity fond Cinven a jeden z najväčších penzijných fondov na svete Ontario Teacher’s Pension Plan.

„Región strednej a východnej Európy ponúka obrovský potenciál na poskytovanie digitálnych riešení malým podnikom. Táto strategická akvizícia je v súlade s našimi rastovými ambíciami. Vďaka silnej pozícii spoločnosti Webglobe v regióne a talentovanému tímu vednému Giacomom sme presvedčení o našej schopnosti urýchliť rast a inovácie v tomto dynamickom regióne,“  uviedol Daniel Hagemeier, generálny riaditeľ group.one.

Group.one bude pokračovať vo vízii Webglobe

Webglobe bol založený v roku 1999 Igorom Strečkom a Jurajom Hantákom. Odvtedy sa stal lídrom na stredoeurópskom webhostingovom trhu. Postupne rástol vďaka desiatkam akvizícií a integrácii viacerých stredoeurópskych webhostingových hráčov. Dnes spravuje takmer 300 000 registrovaných domén patriacich 150 000 klientom a registruje približne 10 % národných domén na Slovensku, v Česku a Srbsku.

„Group.one bude stavať na pevných základoch, ktoré vybudoval Igor a tím vo Webglobe. Tešíme sa, že spoločné úsilie nám pomohlo prilákať strategického partnera ako je group.one, ktorý si vybral Webglobe ako platformu na ďalšiu expanziu v regióne strednej a východnej Európy,“ komentoval Martin Fedor, zakladateľ a managing partner Sandberg Capital.

Súčasný CEO Giacomo Tognoni sa pripája ku group.one a bude sa naďalej sústreďovať na prinášanie inovácií a nadštandardných služieb pre zákazníkov Webglobe. Toto partnerstvo je podľa investičného manažéra Sandberg Capital Jakuba Krajčoviča dôležité nielen pre lokálne podnikateľské prostredie, ale aj pre digitalizáciu stredoeurópskeho regiónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú