Budúcnosť automobilovej dopravy dnes predstavujú najmä elektromobily, no svoje miesto v nej môžu mať aj lietajúce autá, o ktorých sa hovorí už od 50-tých rokov minulého storočia. Revolučný model pritom máme aj u nás. Slovenský AeroMobil sa ocitol na jednej z najväčších technologických konferencii, kde ukázal ako môže vyzerať futuristická budúcnosť dopravy.

Konferencia Vivatech priťahuje do Paríža fanúšikov moderných technológií z celého sveta, ktorí tu môžu vidieť tie najzaujímavejšie predstavenia. Medzi nimi nechýbajú rôzne revolučné novinky či prezentácie inovatívnych riešení budúcnosti. Na zozname sa pritom ocitli aj prototypy lietajúcich áut, ktoré sú súčasťou šou už od roku 2016, informuje rfi.

Revolučná novinka zo Slovenska vo svojej 4. verzii

Pred pár dňami dokonca európsky AirBus oznámil, že bude skúmať začlenenie lietajúcich automobilov do infraštruktúry mestskej dopravy. Spoluprácu mu poskytne dopravný podnik v Paríži, RATP, ktorý má dostatok potrebných skúseností, informuje Phys.org. Svet už doteraz videl niekoľko pokusov o vytvorenie lietajúceho auta a ďalšou revolučnou novinkou v tomto smere je AeroMobil, ktorý má na konferencii Vivatech 2019 taktiež svoje miesto.

Nenechaj si ujsť
AeroMobil pripravuje nový testovací prototyp. V Bratislave sa už vyrábajú prvé komponenty

Tento počin zo Slovenska je dôkazom toho, že po dlhých desaťročiach začínajú lietajúce automobily naberať reálne tvary a stávajú sa skutočnosťou. Na konferencii v Paríži sa pritom ocitol AeroMobil už vo verzii 4.0, ktorý sa prezentoval investorom, technologickým partnerom a keďže bude na predaj, tak aj potencionálnym zákazníkom. Podľa oficiálnych vyjadrení plánuje spoločnosť čoskoro vyrobiť ďalší prototyp AeroMobilu a tiež vyletieť do vzduchu na testovaciu jazdu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom