Ústredný portál verejnej správy trápia po niekoľkých problémoch ďalšie nedostatky, za ktorými stojí chybný odkaz. Modul dotačných schém na webe Slovensko.sk neposkytuje možnosť nahliadnuť do projektov zo štrukturálnych fondov, no na náprave sa má pracovať. Hoci ide o pilotnú prevádzku, v prehľade chýbajú aj informácie od ministerstiev za posledných 6 rokov. 

Miliónový projekt Slovensko.sk má predstavovať verejný systém pre poskytovanie informácií z rôznych zdrojov a verejnej správy. Aby občas SR nemusel hľadať všetky požadované informácie po jednotlivých rezortoch, môže sa s vyhľadávaním obrátiť priamo na tento web.

Pokiaľ by však chcel niekto nahliadnuť na projekty, ktoré sú realizované zo štrukturálnych fondov, aktuálne na portáli nepochodí. Modul dotačných schém totiž obsahuje chybu, ktorá opakovane používateľa odkáže len na Modul Pomoc EÚ, kde je uvedený odkaz, ktorý ho vráti späť na Modul dotačných schém.

Nedostatky môže odstrániť najbližšia odstávka

Informácie o poskytnutých dotáciách zo zdrojov verejnej správy teda nie sú k dispozícií, no problém má byť podľa našich informácií v štádiu riešenia. Modul Pomoc EÚ však čerpá údaje zo systému ITMS, ktorý je pod správou poskytovateľa DataCentrum.sk. Ten však pre Slovensko.sk v danej sekcii sprístupňuje iba starší systém ITMS II obsahujúci dáta z obdobia rokov 2007 až 2013. Novší systém ITMS 2014+, ktorý zahŕňa údaje od roku 2014, nie je na stránke poskytovaný.

Nenechaj si ujsť
Slovensko.sk prináša novinku pre používateľov. Zjednoduší im platbu za 58 služieb rezortu dopravy

„Vzhľadom, že sa jedná o údaje zo systémov ITMS, za tieto údaje je zodpovedný ich poskytovateľ. Dáta pre Modul dotačných schém z databáz systémov ITMS II resp. ITMS2014+ nie sú poskytované a modul dotačných schém nie je napĺňaný. Uvedenú situáciu už riešime s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu,“ informovalo FonTech.sk Ústredné kontaktné centrum.

Samotné dáta zo systému ITMS 2014+ si však používateľ môže pozrieť priamo vo vyhľadávači grantov na oficiálnej stránke, alebo v mobilnej aplikácii pre Android a iOS. Prečo však informácie nie sú integrované priamo na portáli Slovensko.sk nie je známe.

Situáciu môže napraviť už najbližšia odstávka webu. Tá bude trvať podľa informácií od 8. februára v čase 22:30 do 10. februára, kedy by mala skončiť o 16:30. V tomto termíne je totiž o služby najmenší záujem, a tak môže počas odstávky dochádzať k výpadkom, či spomaleniu systému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom