Slovenská republika predsedala 22. a 23. mája zasadnutiu Rady ministrov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v Paríži. Hlavnou témou rokovania bola digitálna transformácia a zasadnutia sa okrem ministrov z 37 krajín zúčastnila aj slovenská delegácia, ktorá zaujala predsedajúcu pozíciu.

Cieľom bolo prediskutovať určité témy v oblasti digitalizácie a určiť základné priority na najbližší rok. Zaujímavosťou je aj to, že Slovensko len prednedávnom vytvorilo ako jeden z prvých štátov Stratégiu digitálnej transformácie, ktorej hlavnou víziou je vytvoriť zo Slovenska do roku 2030 modernú krajinu s inovačným priemyslom.

Podľa Richarda Rašiho, ktorý vedie Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, je digitálna transformácia viac než potrebná a môže napomôcť napríklad zdravotníctvu, doprave, energetike, ale aj ekonomike. Na ministerskom zasadnutí sa taktiež rokovalo aj o digitálnych zručnostiach, ktoré sú v súčasnosti čoraz dôležitejšie a ministri sa zhodli, že vzdelávanie ľudí v digitálnej oblasti si vyžaduje oveľa väčšiu pozornosť.

Stretnutia tohto formátu okrem niekoľkohodinových rokovaní, neoficiálnych rozhovorov či nadväzovania kontaktov predstavujú  predovšetkým jedinečnú príležitosť na prezentáciu našej krajiny v zahraničí. Nakoľko bola rokovacou témou práve digitalizácia, tak aj samotná prezentácia SR sa niesla v tomto duchu a výsledok bol doslova famózny, čo potvrdzuje aj nižšie priložené video, ktoré na facebookovej stránke zdieľalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Slovenské predsedníctvo MCM OECD 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣

#Slovensko tento rok predsedalo na zasadnutí Rady OECD na úrovni ministrov, 22. -23. mája v Paríži 🇫🇷Témou nášho predsedníctva bolo „Využitie digitálnej transformácie pre udržateľný rozvoj: príležitosti a výzvy“ ☝️🤓Našu krajinu sme prezentovali aj takýmto kreatívnym spôsobom #GoodIdeaSlovakia 🇸🇰❤️Za video ďakujeme japonskému ministrovi zahraničných veci Tarō Kōno 🇯🇵

Gepostet von Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR am Freitag, 24. Mai 2019

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom