Ruská vetva e-commerce spoločnosti AliExpress spustila vývoz tovaru na európsky trh. Novinka sa týka aj Slovenska a v pilotnej fáze expanzie bude ponúkať výhradne ruské výrobky s detským tovarom ako upozornila agentúra TASS.

AliExpress expanduje

Krajinám EÚ budú najskôr k dispozícii výrobky pre deti vrátane hračiek s produktami od značiek Maskbro, Bossa Nova a Lucky Child. Pre túto kategóriu sa spoločnosť rozhodla z dôvodu mimoriadneho dopytu práve po hračkách a detskom oblečení u zákazníkov.

Podľa Dmitrija Sergejeva, generálneho riaditeľa AliExpress Rusko, patria hračky a oblečenie od ruských výrobcov k najkvalitnejším na svete a je rád, že môžu rozšíriť pole pôsobnosti aj do iných krajín. Doručovanie je zabezpečené ruskou poštou a platforma AliExpress Rusko v tejto pilotnej fáze uhradí všetky náklady spojené s logistikou.

Zobraziť celú galériu (1)
Snímka obrazovky/Redakcia

Aktuálne nemáme bližšie informácie o tom, či bude pre slovenských koncových zákazníkov lacnejšia doprava, prípadne či bude úplne zadarmo. Takisto nevieme, či je predaj už dostupný alebo bude tovar možné objednať až v najbližších dňoch. Podľa Cnews pôjde o klasický cezhraničný model obchodovania B2C, kedy bude tovar odoslaný kupujúcemu a ruskí predajcovia tak budú oslobodení od sadzby DPH.

NEPREHLIADNI
Lacným nákupom z Číny odzvoní o pár týždňov. DPH zaplatíme za všetok tovar (+prehľad nových zmien)

V budúcnosti chce platforma AliExpress Rusko pokračovať v rozvíjaní obchodovania a mali by tak pribudnúť nové kategórie aj výrobcovia produktov. Netreba zabúdať, že od 1. júla prichádzajú nové podmienky preclievania tovaru z tretích krajín. Téme sme sa detailnejšie venovali v predošlom článku, kde sme zhrnuli všetky potrebné informácie o novom spôsobe preclievania aj s odkazom na nový web od Finančnej správy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP