Množstvo rýchlych nabíjačiek Tesly zrejme nie je také, aké by si majitelia týchto elektromobilov u nás predstavovali. Spontánne rozhodnutie Elona Muska sa však postaralo o to, že sa práve v našich končinách objavia ďalšie stanice. Najnovší Supercharger pribudne na strednom Slovensku, kde už začali s prípravami na jeho vybudovanie. Spočiatku ponúkne 4 stojany. Tieto informácie sa objavili na fóre Teslaclub.sk. Ako prvý na informáciu upozornil portál Živé.sk

Podľa oficiálneho zoznamu Tesly sa výkonné nabíjacie stanice Supercharger nachádzajú na Slovensku len v Bratislave a vo Zvolene. Čoskoro však pribudnú ďalšie lokality, pričom na prvom vybranom mieste už začali práce a potrebné prípravy.

Ďalší Supercharger pribudne na strednom Slovensku

Konkrétne bude nový Supercharger V2 s výkonom 120 kW umiestnený v lokalite Demänová Village 584 v Liptovskom Mikuláši. Na mape rýchlonabíjačiek Tesly sa zatiaľ nenachádza. Z dostupných informácií je známe, že nešlo o dlho plánovanú výstavbu stanice, ale o spontánne rozhodnutie Elona Muska. To v príspevku na fóre potvrdil aj administrátor.

Nenechaj si ujsť
Tesla otvorila prvú oficiálnu predajňu v Česku. Sú ceny predzvesťou aj pre Slovákov?

Budú tu na začiatok 4 stojany, plánované na 8. Robíme to v spolupráci s Teslou. Ak sa nevyskytnú nejaké ďalšie problémy, tak do dvoch týždňov by mal Supercharger stáť. Ďalšie lokality budú skoro nasledovať. Začať teraz na rýchlo stavať Supernabíjačky na SK bolo Elonovo spontánne rozhodnutie. Nám sa podarilo vybaviť k BA a Zvolenu ešte ďalšie 3 Supernabíjačky pre Slovensko,informoval admin na fóre Teslaclub.sk.

Liptovský Mikuláš tak s novým Superchargerom môže počítať už teraz, no ďalšie 2 sľubované lokality zatiaľ ostávajú neznáme. Tesla by však mohla zvoliť strategické miesta, ktoré sú na frekventovaných cestách a hlavných ťahoch medzi Slovenskom a okolitými krajinami. Na fóre sa hovorí o niekoľkých lokalitách, no ide len o špekulácie. Ďalšie miesta budú známe neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom