V študentskom prostredí na Hálovej nastala revolúcia v oblasti vzdelávania vďaka novému impulzu – AI GPT aplikácii s názvom tellmee. Stoja za ňou Michal Maštena a Viktor Nagy – tvorcovia aplikácie. Študenti SPŠE Hálovej v Bratislave majú teraz prístup k inovatívnej platforme, ktorá im umožňuje vzdelávať sa efektívnejšie, rýchlejšie a s väčšou inovatívnosťou.

Tellmee poskytuje učiteľom a žiakom revolučný nástroj na spracovanie vzdelávacích materiálov. Od nahrania súborov po otázky žiakov, aplikácia využíva schopnosti umelej inteligencie na okamžité spracovanie informácií. To znamená, že študenti môžu získavať overené zdroje a odpovede v reálnom čase, čím zefektívňujú svoje učenie a pochopenie študovaných materiálov.

Slovensko tak má na dosah revolúciu vo vzdelávacom systéme. Ako totiž prezradil Viktor Nagy, umelá inteligencia tu s nami už ostane naveky a preto nie je správne ju odmietať. A síce nenahradí mozog ľudí, stále dokáže byť perfektný pomocník, nikdy však náhrada alebo niečo tomu podobné.

Učí mladých narábať s dezinformáciami

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP