Slovenská hudobná televízia Senzi prerušila koncom minulého týždňa vysielanie. Dôvodom bol podľa dostupných informácií masívny hackerský útok, v ktorom útočníci zablokovali vysielanie a žiadali od televízie výkupné. Neskôr však bolo vysielanie spustené z iného pracoviska, informoval portál Parabola.cz.

Hackerský útok televízia Senzi zaznamenala ešte v piatok 20. novembra, kedy bolo vysielacie pracovisko po útoku zablokované a nebolo možné z neho ďalej vysielať plánované hudobné programy.

Vážení diváci, ďakujeme Vám za trpezlivosť, po náhlom výpadku nášho vysielania, ktoré nebolo spôsobené našou vinou….

Posted by SENZI on Saturday, November 21, 2020

Najprv sa však zdalo, že ide o technickú poruchu, útok hackerov bol potvrdený na sociálnej sieti Facebook až v sobotňajších hodinách.

„Vážení diváci, ďakujeme Vám za trpezlivosť, po náhlom výpadku nášho vysielania, ktoré nebolo spôsobené našou vinou. TELEVÍZIA SENZI sa totiž včera stala obeťou masívneho hackerského útoku a vydierania, ktoré nemá v televíznej brandži obdobu. Naše vysielacie pracovisko bolo hackermi úplne zablokované a nebolo možné pokračovať vo vysielaní,“ informovala televízia na Facebooku.

Vysielanie obnovili do 24 hodín, hackerom neustúpili

Po rozhodnutí riaditeľa televízie, Norberta Mészároša a vlastníka licencie pre vysielanie Marcela Dekanovského, bolo vysielanie neskôr spustené z iného pracoviska. Vydieračom tak Senzi neustúpilo a napokon sa podarilo vyriešiť aj masívny hackerský útok.

„V rekordne krátkom čase a za masívnej spolupráce celého tímu ľudí sa nám podarilo pre Vás v priebeho 24 hodín opäť obnoviť naše vysielanie v plnej HD kvalite, i keď z iného miesta,“ píše sa ďalej vo vyjadrení na sociálnej sieti.

Televízia opäť vysielala program po 24 hodinách od zaznamenania útoku, postupne sa obnovovali relácie aj grafika. Práve útok hackerov bol teda dôvodom, prečo Senzi nevysielal u žiadneho z televíznych providerov. Senzi funguje od roku 2013, no takýto hackerský útok nebol v minulosti zaznamenaný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom