V súvislosti s koronavírusom sa v posledných mesiacoch rozšírilo na Slovensku množstvo hoaxov, ktorým mohli naletieť tisíce ľudí. Aktuálne polícia upozorňuje na ďalšiu klamlivú správu, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach. Podľa statusu mala žena dostať správu s výsledkami testov na koronavírus, aj keď ich sama nikdy neabsolvovala. Aká je pravda?

Len prednedávnom sa slovenská polícia postarala o zastavenie šírenia niekoľkých vážnych hoaxov, ktoré sa dostali medzi desiatky tisíc ľudí a zdieľali ich tisíce profilov. Cieľom takýchto správ je presvedčiť ľudí, že slovenské zdravotníctvo nezvláda aktuálnu situáciu a navodiť dojem, že počet pacientov pozitívne testovaných na COVID-19 je vytváraný umelo.

Žene mali prísť cudzie výsledky testov. Pravda je však inde

Najnovšie sa objavila správa o tom, že žene prišli výsledky testov na koronavírus, hoci si ich nikdy nerobila. Výsledky mali byť síce negatívne, no údajne boli zaslané na nesprávne telefónne číslo. Polícia pritom túto správu označila za hoax a dôvod, prečo žena dostala SMSky s výsledkami, je jednoduchší ako sa zdá. Pracuje totiž v sociálnom zariadení, kde sa stará o pacientov.

KORONAVÍRUS: OSOBE PRIŠLI ESEMESKY S NEGATÍVNYM VÝSLEDKOM, AJ KEĎ SI TESTY NIKDY NEROBILA. POZOR, JE TO HOAX!V…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Freitag, 11. September 2020

Ako ich opatrovateľka teda dostala výsledky na svoje telefónne číslo, ktoré bolo oficiálne priradené k testom. Tieto výsledky však patrili jej klientom, ktorých v sociálnom zariadení opatruje, a nejednalo sa o mylné zaslanie výsledkov testov cudzích pacientov.

Situáciu preverilo a potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s políciou, ktorá o podobných hoaxoch informuje na svojej facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom