Ani Slováci sa neboja kryptomien. Spoločnosť Virtuse so slovenskými koreňmi a sídlom v Singapure rozbieha platformu Virtuse Exchange, v ktorej neskôr ponúkne aj svoju vlastnú kryptomenu VIRT. Informuje portál Aktuality.sk.

Spoločnosť Virtuse tvorí tím okolo finančníka Rastislava Vasilišina. Spoločnosť už údajne disponuje svojou vlastnou platformou Virtuse Exchange a k tomu, aby ju aj úspešne rozbehla má k dispozícii už aj potrebný kapitál. Samotný projekt je rozdelený do niekoľko fáz, kde v prvej z nich spoločnosť ponúkne možnosť obchodovať s tými najžiadanejšími kryptomenami. Taktiež bude možné emitovanie nových kryptomien, ktoré zatiaľ ešte neexistujú.

Platforma Virtuse Exchange je pripravená na prevádzku

Platforma Virtuse Exchange už prešla niekoľkými skúškami. Mala by dokázať obslúžiť až 50 miliónov príkazov za deň. Keďže sa jedná o digitálnu burzu, pracovali na nej skúsení špecialisti na bezpečnosť. Aj v tejto oblasti si platforma prešla svojimi testami. Virtuse Exchange tak dokáže premieňať fyzické aktíva na digitálne tokeny tzv. DACTs (Digital Asset Collateralized Tokens). Tie budú riadené na základe transparentných pravidiel tak, aby sa zamedzilo zlyhaniu ľudského faktora a budú podliehať cenám reálnych aktív.

Nebudú chýbať ani investičné fondy

V ďalších fázach budú do projektu širšie uvedené spomínané DACTs aj tzv. DAFs (Digital Asset Funds), ktoré sú akousi obdobou investičných fondov. Portfólio fondov budú tvoriť DACTs ako aj ďalšie coiny. Fondy bude mať na starosti tým expertov zložený s finančných analytikov, matematikov a profesionálov v oblasti kryptomien. Týmto spôsobom bude možné sústrediť fondy na vyššiu návratnosť a riziko, prípadne minimalizovať riziko prostredníctvom diverzifikácie.

Virtuse chce spojiť tradičný svet ekonomiky s novým digitálnym trendom

Ak sa vyznáš viac do ekonomiky, z predchádzajúcich informácií si mohol vyčítať hlavný prínos spoločnosti do digitálneho obchodovania. Platforma Virtuse Exchange pomocou digitálnych tokenov totižto ponúkne prakticky každému možnosť profitovať z rastu hodnoty aktív, akými sú zlato či ropa.

Tie boli doteraz pre bežných smrteľníkov pasé. Filozofia spoločnosti je zameraná na digitálnu prestavbu tradičných finančných trhov, kde hnacou silou sú práve kryptomeny. Na druhej strane sa však opiera o aktíva reálneho sveta.

„Vývoj však nie je možné zastaviť a my preto hovoríme, vezmime si to najlepšie z oboch svetov a prinesme ľuďom možnosť využívať nesporné výhody novej digitálnej ekonomiky a zároveň aj možnosť opierať sa o istoty starého sveta,“ hovorí šéf Virtuse Group, Rastislav Vasilišin.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom