Seriálová a dokumentárna tvorba je už tradične najsilnejšou zbraňou Netflixu a jednou zo špecialít streamovacej spoločnosti ostávajú seriály podľa skutočných udalostí, ktoré stihli zabodovať u divákov a kritikov aj tento rok.

Po veľkom záujme o dokument Tinder Swindler a seriál Inventing Anna sa pozornosť tentokrát upriamila na seriálovú novinku Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera, ktorá sa po pár dňoch podľa Flixpatrol stala aktuálne najsledovanejším titulom Netflixu v 26 krajinách sveta vrátane Slovenska.

Čerstvý titul z dielne streamovacieho giganta sa okrem značnej pozornosti verejnosti, za čo vďačí pomerne kontroverznému príbehu, teší aj nadpriemerným reakciám, keď hodnotenie divákov na známych agregátových portáloch Rotten Tomatoes či CSFD prekročilo 90 %.

Kriminálny seriál mapuje zločiny jedného z najbrutálnejších amerických sériových vrahov Jeffreyho Dahmera, ktorého si zahral talentovaný Evan Peters (Mare of Easttown).

Práve jeho démonické stvárnenie monštra, ktoré počas svojho života brutálnym spôsobom zavraždilo najmenej 17 mužov a chlapcov, je tým, čo zaraďuje samotný seriál medzi to najlepšie, čo Netflix dokázal vyprodukovať za posledné mesiace.

Netflix

Obrovská chvála ide aj na vrub tvorcov Ryana Murphyho a Iana Brennana, ktorí dokázali príbeh podať pôsobivou a dramatickou formou aj bez potreby zobrazenia explicitných záberov drsných metód a spôsobov Dahmerovho vraždenia. Fanúšikovia krvavých gore záberov by tak v tomto smere nemali mať veľké očakávania.

V desiatich epizódach sa autori seriálu skôr snažia načrtnúť fatálne následky okolia Dahmera na jeho postupne sa formujúcu zvrátenú myseľ, ktorá lákala svoje obete k sebe domov, kde ich sériový vrah následne otrávil, znásilnil a po rozštvrtení často aj konzumoval. Podľa informácií z rôznych spisov sa dokonca neštítil ani nekrofílie.

YouTube/Netflix

Celý seriál je zároveň kritikou sociálnej nerovnosti a postavenia černošského obyvateľstva v USA v tamojšej dobe, ktoré viedlo k viacerým omylom a zlyhaní polície, čo vrahovi umožnilo beštiálne vyčíňanie dlhé roky bez povšimnutia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP