Občianske združenie Tesla Owners Slovakia na svojom Twitteri včera uverejnilo oficiálnu výzvu na Elona Muska s tým, aby na Slovensku konečne otvoril oficiálne servisné stredisko. To zatiaľ u nás chýba a aj napriek vysokému počtu Tesiel na Slovensku musia Slováci chodiť v prípade problémov až za hranice.

Ako sa uvádza vo videu, na Slovensku je aktuálne viac ako 1 000 elektromobilov značky Tesla. Vôbec teda nejde o nízky počet, pričom ďalšie Tesly u nás neustále pribúdajú.

Ako pre FonTech.sk uviedol Jaroslav Kapšo, člen občianskeho združenia Tesla Owners Slovakia a zakladateľ spoločnosti DriveTesla.sk, automobilka zrejme ani netuší o tomto vysokom počte Tesiel registrovaných u nás. Má to byť z dôvodu, že tu nemá žiadne zastúpenie a tak nemôže viesť štatistiky, ktoré by to sledovali.

Nejde o prvú iniciatívu takéhoto druhu

Takáto výzva formou videa a príspevku rozhodne nie je typická, no nejde ani o prvý pokus svojho druhu. Podobné výzvy na otvorenie nových servisov zorganizovali v minulosti napríklad elektromobilisti v Nórsku.

Mnohí nechápu, prečo Tesla takýmto spôsobom obchádza Slovensko. Aj keď sme pomerne malá krajina, kalifornská automobilka už má otvorené servisné strediská aj v ešte menších krajinách. Slovensko je navyše najväčším producentom áut na počet obyvateľov, takže automobilový priemysel je u nás alfou a omegou.

Slováci musia chodiť až za hranice

Najbližšie autorizované servisy pre slovenských majiteľov Tesiel sa nachádzajú vo Viedni, Budapešti alebo v Prahe. Viedeň má dokonca dve servisné strediská, no aj napriek tomu už nezvládajú nápor elektromobilov, ktoré im prichádzajú aj zo Slovenska.

DriveTesla.sk

V prípade menších opráv si môžu Slováci zavolať aj takzvaný „mobilný servis“, ktorý funguje v okolitých krajinách s kamennými servisnými strediskami. Mobilný servis však môže prísť za majiteľom maximálne na hranice danej krajiny so Slovenskom.

Ako nám prezradil Kapšo, v kruhoch majiteľov Tesiel sa dokonca nachádza šikovný mechanik, ktorý dokáže servisovať elektromobily značky Tesla. Nejde však o nič oficiálne a spomínaná iniciatíva bojuje aj za to, aby sa práve on mohol stať oficiálnym autorizovaným servisným mechanikom na Slovensku.

DriveTesla.sk

Tesle by tak mali odpadnúť niektoré povinnosti s hľadaním kvalifikovaného personálu a samotné otvorenie oficiálneho servisu by bolo ešte jednoduchšie. Občianske združenie to myslí s bojom za otvorenie servisu u nás skutočne vážne a nedávno dokonca v tejto súvislosti lobovali aj u známeho automobilového inžiniera Sandyho Munroa, ktorý je veľkým fanúšikom Tesly a s Muskom má veľmi dobrý vzťah.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú