Internet je miesto, kde nájdeme množstvo obsahu a kvantá informácií. Prostredníctvom Google sa otvára cesta k obrovskému množstvu informácií, no občas sa stretneme aj s poriadnymi zvláštnosťami.

V uplynulom roku tomu nebolo inak a Slováci si prostredníctvom Googlu vyhľadávali naozajstné bizarnosti, ktoré teraz do prehľadnej infografiky zhrnul Mikuláš Prokop z agentúry Visibility.

K vytvoreniu tejto infografiky využil nástroje Google Keyword Planner a Marketing Miner. Jedná sa už o 4. pokračovanie výberu najbizarnejších vyhľadávaní Slovákov na Googli, ktoré tento rok opäť prekvapilo skutočne zvláštnymi slovnými spojeniami. Kým pred 2 rokmi chceli Slováci najčastejšie oklamať automat na kávu, v minulom roku bolo túžbou mnohých stať sa vílou.

Niekoľko vyhľadávaní bizarných návodov predčili ďalšie podivné spojenia

Nevieme síce, či na internete existuje skutočne funkčný návod, ako sa premeniť na túto mytologickú bytosť s podobou krásnej ženy, no práve to patrilo medzi najvyhľadávanejšie bizarnosti Slovákov, teda zrejme Sloveniek. Zrejme muži sa pomocou Google vyhľadávača snažili nájsť návod na to, ako sa premeniť na vlkodlaka. Zatiaľ sa však žiaden z nich nepochválil, že sa z neho stala chlpatá príšera s vlčími zubami a pazúrmi, ktorá by vila na Mesiac.

TOP 3 najbizarnejších vyhľadávaní uzatvára znepokojujúce vyvolávanie satana. Chápeme, že každý má slobodnú vôľu vybrať si aj svoju vieru, no zrejme sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí by sa radi ohrievali v pekelných plameňoch.

Prečo? Nuž, ako vysvitlo z infografiky Mikláša Prokopa, 4. najvyhľadávanejšou bizarnosťou bolo spojenie „diabol v tele príznaky“. Nie je jasné, či to vyhľadávali tí, ktorým privolávanie satana nevyšlo podľa predstáv, no s takouto požiadavkou by bolo vhodnejšie obrátiť sa skôr na exorcistu ako na Google.

Ani ďalším bizarným vyhľadávaniam Slovákov nechýba trocha dôvtipu, no v niektorých prípadoch to už začína hraničiť so zlodejstvom, výrobou drog a prílišným záujmom o výživové hodnoty. Rok 2019 teda v tomto smere nesklamal a Slováci v Google vyhľadávači opäť perlili.

 

Pri pohľade na priloženú infografiku si môže človek povedať, či sa tento rok dočkáme ešte väčších bizarností. Nechajme sa však prekvapiť a takto o rok uvidíme, čo Slovákom behalo po rozume pri otvorení tohto najznámejšieho vyhľadávača v roku 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom