Rok 2021 sa pomaly chýli ku koncu. Od jeho začiatku sa toho udialo vo svete, ale i na Slovensku naozaj veľa. Mimoriadne udalosti ovplyvnili životy všetkých ľudí, ktorí sa pri hľadaní informácií mnohokrát obracajú práve na najznámejší vyhľadávač sveta. Google teraz prináša najnovšie štatistiky o tom, aké výrazy Slováci hľadali za posledný rok najčastejšie.

Slováci hľadali na Google najsilnejšie témy roka

Trendy pre tento rok tak znova reflektujú najhľadanejšie výrazy, ktoré Slováci vyhľadávali v spojení s pandémiou, vyučovaním či sčítaním obyvateľov. Okrem toho však ľudia nezanevreli ani na športové, kultúrne udalosti a osobnosti z domova aj zo sveta.

Informácie o vývoji situácie na Slovensku v súvislosti s pandémiou koronavírusu zostali aj naďalej v centre pozornosti ľudí. Najviac tento rok trendovala oficiálna stránka Korona.gov.sk. S témou pandémie úzko súvisí aj tzv. covid automat, ktorý určoval kde a aké opatrenia platia na základe sfarbenia jednotlivých okresov.

K trendom roka patria aj aplikácie a stránky pre školopovinných, ktoré im boli nápomocné v čase zatvorených škôl a slúžili najmä ako nástroje na komunikáciu učiteľov, študentov a rodičov. Nenechali sme si ujsť ani zápolenie našich úspešných športovcov, či už ide o Petru Vlhovú alebo Petra Sagana.

Mimo pandemických tém Slovákov zasiahla aj informácia o tornáde v juhomoravskom okrese Hodonín a zaujímali sa napríklad aj o to, ako uvariť kukuricu,“ komentuje Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

Vo všeobecnosti sa Slováci zaujímali aj o mnohé významné udalosti, medzi ktoré v športe patrili už tradične MS v hokeji, Európska liga UEFA či ďalšie futbalové a cyklistické súťaže. V kategórii známych Slovákov a Sloveniek si vo vyhľadávaní získala prvé miesto Petra Vlhová.

Hneď za ňou s umiestnila Zuzana Plačková a ostatné miesta obsadili známi slovenskí športovci aj politici. Pri zahraničných osobnostiach sa tento rok Slováci na Google najviac zaujímali o Lady Gagu, Aleca Baldwina a pápeža Františka. Naopak, v kategórii smutných odchodov známych osobností najčastejšie vyhľadávali informácie o Miroslavovi Žbirkovi, Milanovi Lasicovi či Julovi Viršíkovi.

Loading...

Loading…

Pri svetových a domácich udalostiach tento rok dominovalo vyhľadávanie sčítania obyvateľstva, pri ktorom si veľkú pozornosť získala aj očkovacia lotéria a referendum. V oblasti vyhľadávania rád a návodov potom Slováci najčastejšie hľadali tipy ako získať COVID pass, ale aj ako upliesť korbáč alebo ako dlho platí antigénový test.

Aj tento rok sa tak niesol pri vyhľadávaní v Google v znamení hľadania informácií o najväčších udalostí a osobností roka. Detailný prehľad všetkých najčastejších vyhľadávaní si môžeš pozrieť aj v priloženej infografike.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú